Ułożyli beton na pasie startowym w Modlinie


Lotnisko Modlin poinformowało, że po 23 dniach prac udało się ułożyć nową nawierzchnię dwóch progów startowych. Teraz czas na prace wykończeniowe.

- Z informacji, które przekazał generalny wykonawca wynika, że udało się nadrobić czas spowodowany przedłużającą się zimą. Na razie utrzymujemy jednak nasze ostrożne szacunki dotyczące daty zakończenia napraw. Tak jak wcześniej informowaliśmy stanie się to do 18 czerwca - podała doradczyni zarządu portu lotniczego Edyta Mikołajczyk.

Zamontują lampy i oznakowanie

Ostatni etap prac na progach drogi startowej polega na montażu lamp oświetlenia nawigacyjnego, wykonaniu szczelin dylatacyjnych oraz oznakowaniu poziomym progów startowych.

- Równolegle wykonywane są naprawy dwóch fragmentów głównej drogi kołowania. Prace te nie wpłyną na czas zakończenia remontu - czytamy w komunikacie Lotniska Modlin.

Zamknięte od grudnia

Podwarszawskie lotnisko nie przyjmuje samolotów pasażerskich od grudnia zeszłego roku, kiedy to inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch skrajnych części pasa (o długości 500 metrów każdy).

Lotnisko Modlin: leją beton na pas atartowy
Lotnisko Modlin: leją beton na pas atartowyLotnisko Modlin

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: Port Lotniczy Warszawa Modlin

Pozostałe wiadomości