- Chcieliśmy pokazać, jak wiele dobrego może przynieść zapowiadana przebudowa - tłumaczą aktywiści z Forum Rozwoju Warszawy.
Wyręczyli ratusz
Na wizualizacji znalazły się planowane przez ratusz, naziemne przejścia dla pieszych przez Marszałkowską i Aleje Jerozolimskie. W narożnikach po południowej stronie skrzyżowania - przed hotelem i w miejscu Cepelii - powstać mogą nowe budynki.
Jak zaznaczają autorzy, to tylko "poglądowa" wizualizacja. Nie przesądza, gdzie miałyby zostać zlokalizowane przystanki tramwajowe czy schody do przejść podziemnych.
- Bardziej precyzyjne zapisy znajdują się w projekcie planu miejscowego, który jest w trakcie konsultacji społecznych. Niestety, miasto nie przygotowało odpowiednich wizualizacji, pokazujących pomysł planistów dla tej części centrum. Postanowiliśmy wyręczyć ratusz – dodają aktywiści.
Przywrócić plac miastu
O planach przekształcenia ronda Dmowskiego w skrzyżowanie pisaliśmy szeroko na początku grudnia.
Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tzw. ściany wschodniej, który zakłada zmiany na rondzie, jest w trakcie konsultacji społecznych. Może trafić pod obrady rady miasta najwcześniej w 2017 roku.
Rondo Dmowskiego czekają spore zmiany
jb/r
Źródło zdjęcia głównego: Forum Rozwoju Warszawy