Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Ta noc należała do muzeów

Najnowsze

TVN24Ruszyła Noc Muzeów

Noc Muzeów, jak co roku, przyciągnęła tłumy warszawiaków. Największe kolejki ustawiały się tradycyjnie do Zamku Królewskiego i Muzeum Narodowego, gdzie jedną z największych atrakcji był odrestaurowany obraz Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem".

- Frekwencja jest znakomita. Przed Muzeum Narodowym są tłumy. Kolejka ustawiała się tu już o 17:00 - relacjonował po południu Arkadiusz Wierzuk reporter TVN24

W Muzeum Narodowym znów można było oglądać "Bitwę pod Grunwaldem", która przez ostatnie 2 lata przechodziła renowację. Dziś została udostępniona dla zwiedzających. Tak jak obrazy, które zostały skradzione w czasie II wojny światowej, a niedawno odzyskane m.in. "Pomarańczarka" Gierymskiego.

Otwarte nawet do 3:00

Jednak nie tylko Muzeum Narodowe i Wojska Polskiego było wczoraj czynne. 209 placówek otworzyło swoje drzwi. Nie tylko muzea, ale wiele instytucji publicznych, wśród nich: Pałac Prezydencki, Belweder, kancelaria premiera, sejm. Wszędzie będzie można zobaczyć coś ciekawego.

- W Belwederze m.in. Salę Lustrzaną, gdzie marszałek Piłsudski układał pasjansa. W kancelarii można zobaczyć gabinet premiera. Można zobaczyć też MSWiA. Ministerstwo po raz pierwszy otworzyło swoje wnętrze w czasie Nocy Muzeów – mów reporter TVN24.

Można było zwiedzić pokoje, w których w czasie stanu wojennego odbywały się narady. Otwarte były również podziemia MSWiA i korytarze ministerstwa.

Przed Muzeum Narodowym reporter TVN24 rozmawiał z czekającymi w kolejce ludźmi. Na pytanie dlaczego tak wielu warszawiaków bierze udział w Nocy Muzeów, jedna z pań przyznała z rozbrajajacą szczerością: - Jak za pieniądze to ludzie nie mają czasu, a jak za darmochę to przychodzą. Stęsknili się ludzie za kolejkami. No i jak u was się mówi: "Naród czasem chce się odchamić".

"Naród chce się odchamić"TVN24

Jak dojechać do muzeów?

Tradycyjnie do wszystkich placówek można było dojechać dzięki specjalnej bezpłatnej komunikacji, którą uzupełniały 24 zabytkowe "ogórki”.

SPRAWDŹ PROGRAM NOCY MUZEÓW

SPRAWDŹ SCHEMAT KOMUNIKACJI

"OGÓRKIEM" POJEDZIESZ W NOC MUZEÓW

band

Z wizytą w BelwederzeTVN24