Pomarańczowy alert w stolicy. Najlepiej zostać w domu

Najnowsze

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Miasto przygotowało materiały edukacyjneUM
wideo 2/3
UMMiasto przygotowało materiały edukacyjne

Stołeczny ratusz informuje o wysokim stężeniu pyłów zawieszonych w powietrzu. I apeluje, żeby zostać w domu, jeżeli to możliwe, ograniczyć korzystanie z transportu i nie palić w kominkach.

Jak precyzują urzędnicy w przesłanym komunikacie, o ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć w środę warszawski poziom alarmowania, czyli 100 mikrogramów na metr sześcienny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Ratusz zaleca, żeby unikać przebywania na dworze i wietrzenia pomieszczeń oraz zrezygnować z aktywności fizycznej na dworze. "Zalecenia kierowane są do wszystkich mieszkańców, szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych" - ostrzega. Przypomina również, że wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza przyczynia się do nasilenia objawów u osób cierpiących na przewlekłe choroby dróg oddechowych i że osoby takie mają również mniejszą zdolność do zwalczania infekcji płuc.

Smog w Warszawie (zdj. ilustracyjne)Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Zostań w domu, jeżeli to możliwe

Ratusz apeluje do mieszkańców o: pozostanie w domach, jeżeli jest to możliwe, informowanie straży miejskiej o podejrzeniach spalania odpadów, ograniczenia korzystania z transportu oraz zaprzestania palenia w kominkach.

Aktualną jakość powietrza można sprawdzić w Warszawskim Indeksie Powietrza na stronie wip.um.warszawa.pl oraz na platformie Warszawa 19115.

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl