Siedmiu chętnych do projektowania metra na Bemowie

tvnwarszawa.plMetro (zdjęcie ilustracyjne)

Siedem firm chce projektować ostatni odcinek drugiej linii metra, wraz ze stacją techniczno-postojową Mory – poinformowało Metro Warszawskie.

Termin składania ofert upłynął w środę, a wśród uczestników, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do konkursu znajdują się firmy polskie - znane już z wykonanych projektów metra - ale także biura z Danii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Kto przygotuje koncepcję odcinka zachodniego drugiej linii wraz ze bazą w Morach, będzie wiadomo po sprawdzeniu, czy oferty spełniają kryteria konkursu. Firmy zaproszone do kolejnego etapu będą miały nie mniej niż 90 dni na złożenie prac.

Zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych i zaproszenie do negocjacji umowy na opracowanie projektów budowlanych, a także w postępowaniu Zarządu Transportu Miejskiego, które ma wyłonić autora koncepcji węzłów przesiadkowych.

Druga linia metra na Bemowie ma być gotowa w 2023 roku. Od miesiąca powstaje stacja przy ulicy Księcia Janusza na Woli, z torami do zawracania pod Górczewską. Powstaną też stacje przy Płockiej i na Młynowie. Kolejne tunele będą drążone do Ulrychowa (przy centrum handlowym Wola Park) i Bemowo (przy urzędzie dzielnicy). Dalej planowane są stacje Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska. Czterokilometrowy odcinek zakończy baza techniczno-postojowa Mory z halami dla pociągów.

Niedawno rozpoczęła się budowa metra na Woli:

Dronem nad budową metra
Dronem nad budową metraLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

skw/r

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości