Pogrzeb miały charakter świecki. Za życia krytyk deklarował, że jest ateistą. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14. W ostatniej drodze Robertowi Leszczyńskiemu towarzyszyli bliscy i przyjaciele.
Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia w swoim mieszkaniu na Mokotowie. Miał 48 lat. Wstępna sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była niewydolność wielonarządowa. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań toksykologicznych. Będą one znane za kilka tygodni.
Krytyk muzyczny, dziennikarz
Leszczyński urodził się 10 lutego 1967 roku w Olecku na wschodnich krańcach Pojezierza Mazurskiego. Znany był przede wszystkim jako dziennikarz muzyczny i juror programu „Idol”.
W 2006 roku Leszczyński został redaktorem naczelnym miesięcznika "Laif". W latach 2007-2010 był kierownikiem działu "Kultura" w tygodniku "Wprost". Wcześniej przez osiem lat pracował w "Gazecie Wyborczej". Jeździł po całym świecie na koncerty i festiwale, przeprowadzając wywiady z czołowymi muzykami, m.in. z zespołami Metallica, Pearl Jam czy z Iggym Popem.
W połowie lat 90. założył wraz z Wojciechem Pilichowskim krótko działający zespół Karate Musiq. Prowadził autorski program o charakterze muzycznym "Mop man". Był jurorem czterech edycji programu muzycznego "Idol".
W czasie Euro 2012 był rzecznikiem prasowym wrocławskiej strefy kibica. Był także rzecznikiem prasowym Przystanku Woodstock.
Zaangażowany w politykę
W latach 90. był zwolennikiem Unii Wolności. W 2005 r. był jednym z twórców Partii Demokratycznej. Później bezskutecznie starał się zdobyć mandat radnego Warszawy z ramienia partii Zieloni 2004.
W 2011 roku był twarzą powstającego stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota. Otworzył akcję "Apostazja", która miała ułatwić możliwość wystąpienia z Kościoła. W tymże roku bez sukcesu kandydował z list Ruchu Palikota do Sejmu. Po przekształceniu ugrupowania w Twój Ruch w 2013 roku został członkiem nowej partii. Następnie w 2014 roku bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zdjęcie na stronie głównej: Tomasz Gzell / PAP
jk/PAP/r