"Remont po remoncie" na Toruńskiej? GDDKiA: Wykonawca kończy prace

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plDrogowcy pracują przy wiadukcie na węźle Głębocka

Chociaż przebudowana Trasa Toruńska oficjalnie oddana do użytku została ponad rok temu, to budowlańcy wciąż przy niej "dłubią". Powoduje to ogromne utrudnienia dla kierowców, korki tworzą się nawet w weekend. Drogowcy przyznają, że wykonawca musi ukończyć prace, których nie zrobił na czas. Utrudnienia potrwają do końca listopada.

Od sierpnia niemal w każdy weekend drogowcy pracują przy wiaduktach na węźle Głębocka, a teraz również Marywilską.

Powoduje to ogromne korki na trasie. Taka sytuacja miała miejsce w sobotę. Jak relacjonowali nasi dziennikarze, korek utworzył się od Żoliborza po Targówek.

Kierowcy są oburzeni, co wyrażają w komentarzach na forum tvnwarszawa.pl - Fuszerka jest pełną gębą, a to jest wynik złego prawa przetargowego – napisał Reksio.

Olo22 dodaje: - Po roku użytkowania, po tym jak zburzono i postawiono te zjazdy na nowo, znowu coś przy nich grzebią i uniemożliwiają dojazd ciężarówek do jednej z nielicznych w Warszawie stref przemysłowych, jaką jest ta część Żerania.

Będą kary umowne dla wykonawcy

Przedstawiciele warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyznają, że wykonawca musi dokończyć prace, których nie udało się zrealizować na czas.

– Obiekty, na których są one prowadzone nie są obiektami nowymi. Są one finansowane w ramach tego kontraktu i kary zostaną naliczone zgodnie z zapisami umowy – poinformowała Agata Brojanowska-Aleksandrowicz z GDDKiA.

Jak dodała, prace celowo są przeprowadzane w weekend. – Ma to na celu zminimalizowanie utrudnień dla użytkowników dróg, co wydłuża czas ich realizacji. Realizacja robót uzależniona jest w znacznym stopniu od warunków pogodowych – precyzuje Brojanowska-Aleksandrowicz.

Utrudnienia do końca listopada

Niestety należy się spodziewać kolejnych utrudnień w ruchu. Robotnicy mają czas do końca listopada na ukończenie wszystkich prac. Czy to oznacza, że na trasie będą korki w każdy weekend? Na razie drogowcy zapowiedzieli utrudnienia w najbliższy weekend 5-6 października.

Wtedy w rejonie węzła Marywilska, zamknięta będzie główna jezdnia Trasy Toruńskiej w kierunku Marek w godzinach od 7.00 do 18.00.

Przebudowali 7 kilometrów

Przebudową Trasy Toruńskiej zajmuje się firma J&P-Avax S.A, która miała za zadanie dostosować siedmiokilometrowy odcinek do wymogów trasy ekspresowej. Prace na odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach rozpoczęły się w 2009 roku. Początkowo miały zakończyć się w kwietniu 2012 roku, ostatecznie nastąpiło to kilka miesięcy później.

Sierpniowe korki na Trasie Toruńskiej spowodowane pracami przy wiaduktach na węźle Głębocka.

Utrudnienia na Trasie Toruńskiej
Utrudnienia na Trasie ToruńskiejLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

W czerwcu drogowcy otworzyli ciąg główny trasy dostosowany do parametrów trasy ekspresowej.

Trasa Toruńska otwarta
Trasa Toruńska otwartaTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

su/bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości