Najnowsze

Prezydent Warszawy obiecała niepełnosprawnym transport na wybory

Najnowsze

TVN24Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Wszyscy niepełnosprawni warszawiacy, którzy będą chcieli wziąć udział w wyborach, zostaną zawiezieni do lokali wyborczych" - zapowiedziała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wpis prezydent na Twitterze to reakcja na zmiany ordynacji wyborczej. Nowelizacja ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości została przegłosowana w piątek. Uniemożliwia ona głosowanie korespondencyjne, z którego chętnie korzystały osoby niepełnosprawne.

Zdaniem opozycji zmiany utrudnią głosowanie osobom niepełnosprawnym, a także seniorom czy osobom przebywającym za granicą.

Wszyscy niepełnosprawni warszawiacy, którzy będą chcieli wziąć udział w wyborach, zostaną zawiezieni do lokali wyborczych transportem zorganizowanym przez Miasto @warszawa. Każdy powinien mieć możliwość oddania głosu w wyborach. #WolneWybory #WolnaPolska #DowieziemyNaWybory— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 16 grudnia 2017

Przedstawiciele partii rządzącej uważają jednak, że zmiana była konieczna, bo głosowanie korespondencyjne sprzyjało oszustwom wyborczym. Podkreślają, że osoby, dla których problemem jest dotarcie do lokalu wyborczego, mogą głosować przez pełnomocników.

CZYTAJ TEŻ: Nowoczesna poparła duet Trzaskowski - Rabiej:

[object Object]
"Ważne: wspólny program i spójne idee dla miasta"TVN24
wideo 2/2

mp/pm

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości