Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Najnowsze

Groźny wypadek 17-latki. Jechała hulajnogą, nie zauważyła dziury w jezdni

Najnowsze

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Stołeczna straż miejska Wypadek z udziałem 17-latki na hulajnodze

17-latka doznała poważnych obrażeń podczas jazdy hulajnogą. Dziewczyna wpadła w dziurę w jezdni, przekoziołkowała i dotkliwie się poraniła.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia, około godziny 17:20, na Pradze Północ. Do jadących ulicą Szwedzką strażników miejskich z VI Oddziału Terenowego podjechała kobieta, która poinformowała ich o wypadku na ulicy Strzeleckiej.

Hulajnogą wpadła w dziurę w jezdni

Na miejscu zastali leżącą na jezdni 17-latkę. Dziewczyna była przytomna, ale mocno poobijana. "Jak wyjaśniła, jadąc hulajnogą elektryczną, nie zauważyła dziury w jezdni i wpadła w nią. W wyniku zderzenia przekoziołkowała kilka razy, dotkliwie się potłukła i poraniła" - podała w komunikacie stołeczna straż miejska.

Gdy na miejsce przyjechała karetka, opiekę nad nią przejęli ratownicy. W związku z tym zdarzeniem strażnicy miejscy zgłosili służbom drogowym dziurę w nawierzchni.

Jazda hulajnogą nie wszędzie możliwa

Funkcjonariusze przypominają, że jazda hulajnogą elektryczną po jezdni jest dozwolona wyłącznie na drogach, gdzie dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 kilometrów na godzinę i tylko wtedy, gdy w takim miejscu nie ma ścieżki rowerowej. W przeciwnym razie hulajnogą elektryczną należy poruszać się po chodniku, dostosowując prędkość do prędkości pieszych.

Zobacz także: Kiedy można jeździć rowerem po chodniku i co z tą hulajnogą? Policjanci tłumaczą na Facebooku i TikToku

Aspirant Renata Szpakowska opowiada o tym, kiedy można jeździć rowerem po chodniku
Aspirant Renata Szpakowska opowiada o tym, kiedy można jeździć rowerem po chodniku Lubelska Policja

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stołeczna straż miejska

Pozostałe wiadomości