Na Mazowszu na pomoc czeka jeszcze 117 rodzin, 1898 ma już darczyńcę. Informację o rodzinach oczekujących na wsparcie w województwie mazowieckim znajdują się na stronie internetowej akcji Szlachetna Paczka. Jeśli chcemy pomóc, do 7 grudnia musimy zdecydować, której rodzinie.
Jak przekazać paczkę
Darczyńca wybierający rodzinę ze swojego miejsca zamieszkania, przynosi paczkę do wyznaczonego magazynu. Jego adres i godziny otwarcia widnieją w internetowym formularzu. W razie wątpliwości, darczyńca może się skontaktować z wolontariuszem przypisanym do danej rodziny.
Jeśli wybierzemy rodzinę w miejscu oddalonym od naszego miejsca zamieszkania, paczkę możemy przywieźć do magazynu zastępczego. Jej dostarczeniem zajmą się wolontariusze.
Poza urzędem wojewódzkim, magazyny zastępcze w Warszawie są zlokalizowane w trzech miejscach:
- Dworzec Centralny,
- Zespół Szkół Specjalnych nr 92 (ul. Szczęśliwicka 45/47),
- Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. Bema (ul. Marynarska 2/6).
Tak to działa
W województwie mazowieckim 1060 wolontariuszy Szlachetnej Paczki odwiedza ubogie rodziny, weryfikując sytuację życiową oraz poznając ich konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzone są opisy, które trafiają do anonimowej internetowej bazy - dostępnej na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl. Z niej darczyńca może wybrać konkretną rodzinę, ze swojej miejscowości lub poza miejscem zamieszkania, a także spoza województwa.
Projekt został objęty patronatem honorowym przez wojewodę mazowieckiego. W tym roku pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego po raz drugi przekażą pomoc w ramach tej inicjatywy.
Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna.
Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu