Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

13 podejrzanych o handel narkotykami. "Wielokrotnie karani, niebezpieczni"

Najnowsze

Autor:
dg/pm
Źródło:
PAP
Policjanci zatrzymali podejrzanych o handel narkotykamiKSP
wideo 2/2
Zatrzymano 13 osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu ok. 240 kg narkotyków

Komenda Stołeczna Policji oraz Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga poinformowały o zatrzymaniu osób, którym przedstawiono zarzuty handlu narkotykami. Jednej z nich zarzucono też próbę zabójstwa.

- Z informacji policjantów wynikało, że w narkotykowy proceder może być zamieszana grupa osób, mieszkańców powiatu ostrołęckiego i siedleckiego, wielokrotnie karanych, niebezpiecznych, mających na koncie kolejne poważne przestępstwa, w tym usiłowanie zabójstwa - informuje Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Jak precyzuje Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, część zatrzymanych była wcześniej karana za inne przestępstwa, ale część z nich wcześniej nie była nawet notowana przez policję.

240 kilogramów narkotyków

Podczas akcji funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji w dniach 10 i 11 grudnia zatrzymali 13 osób, z czego ośmiu mężczyzn w powiecie ostrołęckim, dwóch w Siedlcach, a kolejnych w Ostrowi Mazowieckiej, Elblągu i Warszawie. Policjanci weszli w sumie do 20 mieszkań i pomieszczeń gospodarczych, gdzie zabezpieczono znaczne ilości narkotyków takich jak marihuana i amfetamina, a także 65 tysięcy złotych.

Śledczy ustalili, że podejrzani mogli wprowadzić do obrotu co najmniej 240 kilogramów narkotyków oraz brać udział w ich przemycie, m.in. z Holandii i Niemiec, a z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Prokurator Marcin Saduś przekazał, że podejrzani usłyszeli blisko 30 zarzutów popełnienia przestępstw, takich jak wprowadzanie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznych ilościach oraz przemytu.

Usiłowanie zabójstwa

Ponadto, w toku prowadzonego śledztwa ustalono, że jeden z zatrzymanych mężczyzn jest podejrzewany o próbę zabójstwa przy użyciu broni palnej. Do zdarzenia doszło trzy lata temu w Ostrołęce.

- Wobec 12 podejrzanych prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił 11 wniosków prokuratora. Pozostałe osoby zostały objęte policyjnym dozorem - poinformował Saduś.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: PAP

Autor:dg/pm

Źródło zdjęcia głównego: KSP