Policja przerwała nocne prace na Toruńskiej


Nocne prace na skrzyżowaniu ulicy Łabiszyńskiej i Trasy Toruńskiej skończyły się interwencją policji. Hałas był tak uciążliwy, że mieszkańcy okolicznych domów wezwali ją na miejsce. Okazało się, że GDDKiA o nocnych pracach nic nie wiedziała. Nie pierwszy raz.

Informacje oraz zdjęcia z ul. Łabiszyńskiej otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl od internauty.

- Przez ostatnie pół roku na rondzie Łabiszyńska nic się nie działo. Nagle od dwóch dni i tylko nocą prowadzone są prace przy frezowaniu. Trudno jest wytrzymać po całym dniu pracy! Wraz z sąsiadami nie wytrzymaliśmy. Interwencja Policji, dyżurnego technicznego miasta dnia 17 lipca o godzinie 1:30 przyniosła skutek. Okazało się, że firma nie posiada pozwolenia na roboty nocne, a Pan Kierownik przedstawili nam prośbę dotyczącą zmiany linii autobusowej 112, wmawiając, że to pozwolenie na nocną pracę - napisał oburzony internauta.

Tylko cichy sprzęt?

Nocną interwencję policji potwierdza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Faktycznie na miejscu była policja - mówi rzecznik Małgorzata Tarnowska. I dodaje, że wykonawca zastrzegł, że używał tylko cichego sprzętu.

- Prace wykończeniowe polegające na wymianie nawierzchni ul. Łabiszyńskiej prowadzone były przy użyciu rozściełacza do asfaltu i zwykłych walców, które nie powodują drgań - wyjaśnia.

"GDDKiA nie zezwalała"

Okazuje się jednak, że nocne prace na Trasie Toruńskiej są zabronione. - GDDKiA nie zezwala na prowadzenie prac nocą, w związku z normą środowiskową. O pracach nic wcześniej nie wiedzieliśmy. To nie pierwsza tego typu sytuacja - zauważa Małgorzata Tarnowska.

Dodaje jednak, że zgodę wydał kto inny - miejski inżynier ruchu Janusz Galas. - Wykonawca poinformował nas dzisiaj, że dostał zgodę na wprowadzenie nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu oraz na nocne prace w godzinach 23.45-4.45 - tłumaczy.

"Koniecznośc zamknięcia ulic i ronda" Dlaczego miejski inżynier ruchu zgodził się na nocne prace? - Z uwagi na zakres planowanych prac, powodujący konieczność zamknięcia ul. Łabiszyńskiej, Białołęckiej i ronda na skrzyżowaniu z Trasą AK i wynikające z tych zamknięć ograniczenia i utrudnienia dla ruchu pojazdów, w szczególności najdotkliwiej odczuwalnych dla mieszkańców Bródna (w tym ul. Łabiszyńskiej i sąsiednich) podjęto decyzję o nocnym wyłączeniu ulic z ruchu - wyjaśnia Janusz Galas.

Jak dodaje, wykonanie prac w godz. 23.00 - 5.00 zaproponował wykonawca i uzyskał wszystkie wymagane zgody: Zarządu Dróg Miejskich, Wydziału ruchu Drogowego oraz Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym. - Ze względu na kursujące ul. Łabiszyńską, Białołęcka i Trasą AK autobusy linii dziennych Zarząd Transportu Miejskiego w wydanej opinii ograniczył prowadzenie prac do godzin 23.45 – 4.45 - precyzuje inżynier.

Wykonawca nie chce komentować sprawy.

su/b/roody

Pozostałe wiadomości

Zatrzymali go, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, bo ma dwa aktywne zakazy prowadzenia aut. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę taksówki, który jechał slalomem. Zajechał mu drogę, by powstrzymać go od dalszej jazdy. Kierowca udawał, że źle się czuje. Badanie wykazało jednak, że był pod wpływem narkotyków.

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy miejscy patrolujący rejon Pragi zauważyli dym unoszący się nad terenem dawnej jednostki wojskowej. W tej okolicy często gromadzą się osoby w kryzysie bezdomności. Z zagrożonego terenu wyprowadzono mężczyznę.

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W podwarszawskim Józefowie przypadkowo odkryto cenny zabytek sprzed tysięcy lat. Podczas prac w ogrodzie mieszkaniec znalazł krzemienną siekierę pochodzącą prawdopodobnie z okresu neolitu.

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy ogłosili dwa przetargi na realizację projektów z budżetu obywatelskiego. Zmiany dotyczą między innymi wolskich i bielańskich ulic. Celem zwycięskich projektów ma być poprawa komfortu pieszych i rowerzystów oraz estetyki przestrzeni miejskiej.

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przeciwko mieszkańcowi powiatu mławskiego toczyło się lub wciąż toczy osiem postępowań karnych. Wszystkie dotyczą łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dlaczego tak notoryczne łamanie prawa jest w Polsce możliwe i co można zrobić, by to zmienić?

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Służby interweniowały pod Piasecznem. Zgłoszenie dotyczyło pożaru grilla gazowego - informuje straż pożarna.

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przechodnie spacerujący po Śródmieściu zauważyli na chodniku porzucony karton. W środku znajdowały się dokumenty. Okazało się, że ich zawartość była chroniona prawem.

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek na krajowej "pięćdziesiątce", gdzie zderzyły się samochód ciężarowy, dostawczy oraz motocykl. Jedna osoba nie żyje, trasa była zablokowana.

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na jeziorku w Parku Szczęśliwickim w niektórych miejscach utrzymuje się beżowo-zielony kożuch. O stanie akwenu zaalarmował nas czytelnik na Kontakt 24. Urząd dzielnicy wyjaśnia, że to glony, które pojawiły się wraz ze wzrostem temperatury. W tym roku wyjątkowo wcześnie.

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca miejskiego autobusu w Warszawie błyskawicznie ruszył z pomocą, kiedy na jezdni zobaczył jeża. Zatrzymał autobus i przeniósł zwierzę w bezpieczne miejsce - na pobliski pas zieleni.

Kierowca autobusu uratował jeża

Kierowca autobusu uratował jeża

Źródło:
tvnwarszawa.pl