Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Policja: mąż zlecił zabójstwo żony. "Kobieta była zaskoczona"

Warszawa

"Mówimy o zarzucie zabójstwa, podżegania i pomocnictwa"TVN24
wideo 2/3

Miała zginąć w Kazimierzu Dolnym podczas pobytu w luksusowym spa. Ten, który miał ją zabić, za dokonanie zbrodni miał otrzymać mieszkanie na Mokotowie. Stołeczna policja zatrzymała 54-letniego mężczyznę, który, zdaniem śledczych, zlecił zabicie swojej żony.

- Z ustaleń stołecznych policjantów wynika, że 54-latek planował zabójstwo żony już od kwietnia 2018 roku. To miała być "zbrodnia doskonała", zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach - informuje Sylwester Marczak rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Problemy w małżeństwie

Z dowodów zebranych przez prokuraturę i policję wynika, że 54-latkowi pomagał jego znajomy - 35-latek. Mężczyźni wspólnie prowadzili interesy. To właśnie młodszy z nich znalazł osobę, która miała podjąć się zabójstwa. W zamian zaoferowano jej mieszkanie na Mokotowie. Z kolei 35-latek za pomoc znajomemu miał dostać pieniądze.

Plan, jak ustaliliśmy nieoficjalnie, był taki, że kobieta miała zostać uduszona podczas wypoczynku w luksusowym spa w Kazimierzu Dolnym.

Motywem miały być problemy małżeńskie, choć śledczy nie precyzują dokładnie, na czym dokładnie miały polegać. - To dobrze usytuowani ludzie. Nie bierzemy pod uwagę motywu finansowego - mówi nam jeden ze śledczych.

Żona była zaskoczona

54-latek i 35-latek zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Usłyszeli już zarzuty. Pierwszy z nich będzie odpowiadał przed sądem za nakłanianie innej osoby do zabójstwa swojej żony.

- 35-latek usłyszał zarzut pomocnictwa w przestępstwie poprzez między innymi skontaktowanie zleceniodawcy z osobą, która miała dokonać zabójstwa oraz udzielanie rad i wskazówek co do przebiegu zbrodni - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Żaden z nich nie przyznał się do winy. Obaj złożyli wyjaśnienia, ale według prokuratury są one sprzeczne z materiałem dowodowym zgromadzonym przez śledczych.

Obaj zostali już aresztowani przez sąd. Grozi im dożywocie.

- Kobieta była zaskoczona, kiedy dowiedziała się o planach swojego męża. Powiedziała nam, że nigdy by się tego nie spodziewała. Myślała, że jej mąż nikogo by nie skrzywdził - mówi jeden ze śledczych.

Zatrzymany 54-latek | ksp
Zatrzymany 54-latek | ksp
Zatrzymany 54-latek | ksp

kz/pm