Pociągi na lotnisko już nie wożą powietrza? ZTM podaje liczby

ZTMSpór o pociągi SKM na Lotnisko Chopina

ZTM opublikował dane, z których wynika, że liczba osób korzystających z pociągów na lotnisko Chopina rośnie. Jeszcze jesienią ubiegłego roku składy jeździły praktycznie puste, a urzędnicy przekonywali, że za wcześnie na ocenę tych połączeń.

Pierwszy raz o tym, że liczba pasażerów dojeżdżających pociągami na Lotnisko Chopina jest alarmująco niska, pisaliśmy pod koniec września 2012 r. Dyskusja na ten temat przetoczyła się przez stołeczne media. Zdaniem ekspertów koszt tego połączenia był nie lada problemem dla miasta. - Pociągi są ogromne, jeżdżą puste, ale są elementem projektu unijnego i niewiele da się z tym zrobić – komentował jeden z ekspertów.

Pociągi coraz popularniejsze?

Zarząd Transportu Miejskiego odbijał piłeczkę. Przekonywał, że od momentu uruchomienia połączenia lotniskowego wpłynęło wiele pozytywnych sygnałów od pasażerów korzystających z dojazdu na Służewiec. Według pomiarów prowadzony przez ZTM w ciągu dnia powszedniego (w godz. 6 – 22) z pociągów SKM i KM (tylko nowej linii KML) na Służewcu wysiadły 1404 osoby.

CZYTAJ O POMIARACH PRZEPROWADZONYCH W 2012 r.

Teraz ZTM opublikował dane, z których wynika, że liczba pasażerów w pociągach na Lotnisko Chopina systematycznie rośnie. Z ostatnich badań przeprowadzonych w czerwcu 2013 wynika, że podróżujących na lotnisko jest nawet o 83 procent więcej niż jesienią 2012.

Liczba podróżnych korzystających z połączeń lotniskowych SKM i KM w dni robocze na lotnisko to wg ZTM 1819 osób (wzrost w porównaniu do jesieni 2012 roku o 75 procent), a z lotniska 2306 pasażerów (wzrost o 104 procent)

Liczba podróżnych korzystających z połączeń lotniskowych SKM i KM w dni wolne od pracy na lotnisko to 1508 osób (wzrost o 83 procent), a z lotniska 1446 (wzrost o 47 procent)

Połączenie działa zbyt krótko, aby móc porównać wyniki w skali roku. Tym bardziej, że w czerwcu 2012 roku w Warszawie odbywało się EURO 2012, kiedy pociągi kursowały na lotnisko pełne. Pociągom sprzyja również to, że w związku z problemami lotniska Modlin, lotnisko Chopina od ponad pół roku ma znacznie więcej pasażerów. Obsługuje również pasażerów podróżujących tak zwanymi "tanimi liniami"

ARCHIWALNY FILM Z PRZEJAZDU POCIĄGIEM KM W 2012 r.

Przejazd pociągiem KM na lotnisko
Przejazd pociągiem KM na lotniskoDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

lata//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości