Pięć osób podejrzanych o kradzież figury Maryi

TVN Warszawa

Komenda Stołeczna PolicjiFigura została uszkodzona

Figura Maryi z przykościelnej kaplicy przy ul. Skaryszewskiej padła łupem złodziei. Stłukli jej także część twarzy. Do kradzieży doszło w nocy. Jak informuje policja, o popełnienie przestępstwa podejrzanych jest pięć osób w wieku od 18 do 25 lat. Wszyscy trafili do policyjnej celi.

Chwilę przed godz. 2 jedna z mieszkanek Pragi Południe zauważyła pięć młodych osób, które z kościoła wynoszą figurę Maryi. Kobieta natychmiast zawiadomiła policję. – Figura została skradziona nie z samego kościoła, ale z przykościelnej kaplicy przy ul. Skaryszewskiej – precyzuje kom. Joanna Węgrzyniak z praskiej komendy.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, młodzi ludzie dochodzili właśnie z figurą do przystanku. Na widok patrolu odstawili jednak posąg i stanęli z dala od niego. Jak opisuje policja, podczas interwencji początkowo próbowali udawać, że nie wiedzą, o co chodzi ani też skąd figura się tu wzięła.

Ukradli i uszkodzili

Policjanci nie uwierzyli jednak w te tłumaczenia. Okazało się też, że figura została uszkodzona – sprawcy stłukli cześć jej twarzy.

19-letnie Jolanta W. i Izabela Z., 18-letni Maciej K., 21-letni Michał D. i 25-letni Mateusz K. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dzięki zebranym dowodom, usłyszeli też zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia. Straty wyceniona na ok. 2 tys. złotych.

Figura została uszkodzona
Komenda Stołeczna Policji

Pod koniec zeszłego roku stołeczna policja zatrzymała konwojenta ściganego za kradzież 1,2 mln złotych:

Policja zatrzymała konwojenta
ksp

jk