Najnowsze

Odwołane pociągi, zastępcze autobusy. Od niedzieli dużo zmian na kolei

Najnowsze

KMKoleje Mazowieckie zmieniają rozkłady

W niedzielę 9 czerwca weszły w życie zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Jak informują Koleje Mazowieckie, dotyczą między innymi tras z Warszawy do Skierniewic, Łukowa, Łowicza czy Małkini.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia, jednak na kilku liniach jeszcze przed końcem wakacji wystąpią dodatkowe zmiany.

Przebudowa stacji w Rembertowie

"Na trasie Warszawa-Skierniewice wciąż trwają prace modernizacyjne. Rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom. Prace będą dotyczyły zarówno odcinka Warszawa Włochy – Pruszków, jak również Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Wpływ na ruch pociągów będą miały także zamknięcia na linii dalekobieżnej" - czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich.

Z kolei na trasie Warszawa–Łuków będą kontynuowane prace związane z przebudową stacji Warszawa Rembertów. Rozkład będzie się zmieniać co kilka dni. Poszczególne rozkłady jazdy będą obowiązywały w następujących okresach: 9–21 czerwca; 22–29 czerwca; 30 czerwca–14 lipca; 15–25 lipca; 26 lipca–2 sierpnia; 3–31 sierpnia.

Do tego w nocy z 11 na 12 czerwca – również w związku z pracami w stacji Warszawa Rembertów – wybrane pociągi poranne i wieczorne zostaną zastąpione zastępczą komunikacją autobusową na odcinku Warszawa Wschodnia–Sulejówek Miłosna. Natomiast w wybrane noce, począwszy od 30/31 lipca, utrudnienia związane z budową autostrady A2 dotyczyły będą odcinka Sulejówek Miłosna–Mińsk Mazowiecki.

Na trasie Warszawa–Łowicz będą kontynuowane prace związane z przebudową stacji Łowicz Główny oraz ruchem jednotorowym na odcinku Bednary–Łowicz Główny. Ponadto w lipcowe weekendy wystąpią utrudnienia związane z naprawą przejazdów kolejowych.

Zamknięty odcinek Otwock-Józefów

Jeśli chodzi o połączenia na trasie Warszawa–Małkinia w związku z modernizacją szlaku Sadowne Węgrowskie–Małkinia, będzie prowadzony ruch jednotorowy, a część pociągów zostanie zastąpionych przez autobusy. W dniach 9–21 czerwca utrudnienia będą dodatkowo dotyczyć odcinka Sadowne Węgrowskie–Łochów.

Zmiany zostaną wprowadzone także na trasie Warszawa–Dęblin. Na linii będzie kontynuowana modernizacja związana z przerwą w ruchu na odcinku Otwock–Pilawa. W dniach 1–7 lipca oraz 8–14 lipca wystąpią utrudnienia związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy i ruchem jednotorowym na odcinku Warszawa Wawer–Warszawa Falenica. Duża część pociągów KM i SKM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona przez autobusy.

W dniach 15 lipca-23 sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock–Józefów. Część pociągów będzie kursować wahadłowo na odcinku Warszawa Falenica–Józefów, natomiast pozostałe skończą bieg w Falenicy. Na odcinku Otwock–Józefów-Warszawa Falenica zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Odwołane pociągi do i z Piaseczna

Na linii Warszawa–Skarżysko Kamienna do 12 lipca zastępcze autobusy nadal będą kursowały na odcinku Strzyżyna–Radom, natomiast od 13 lipca utrudnienia będą dotyczyły odcinka Warka–Radom. Dodatkowo, w związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie, w dniach 5–17 lipca wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu pociągów na tej linii. W wybranych terminach pociągi KM nie będą kursowały do Lotniska Chopina oraz zostaną odwołane pociągi do/z Piaseczna.

W przypadku linii Warszawa–Działdowo do 8 sierpnia potrwają utrudnienia związane z naprawą mostu Gdańskiego. Część pociągów będzie kursować w zmienionej relacji i godzinach. Od 9 sierpnia ruch na moście będzie odbywał się już po obu torach, natomiast utrudnienia dotkną odcinka Warszawa Gdańska–Warszawa Zachodnia p.8, gdzie rozpocznie się budowa nowego przystanku kolejowego Warszawa Powązkowska.

"Dodatkowo w godzinach wieczornych i rannych, w związku z koniecznością szlifowania torów, zmianom będzie ulegał rozkład jazdy porannych i wieczornych pociągów. Część połączeń będzie odwołana. W PKP PLK wciąż trwają prace nad ostatecznym rozkładem związanym z tymi utrudnieniami" - czytamy.

Zmiany w kursowaniu pociągów zostaną wprowadzone także na linii: Tłuszcz–Ostrołęka, Kutno–Sierpc oraz Nasielsk–Sierpc.

Wydłużone relacje

Ponadto, jak podały Koleje Mazowieckie, od 9 czerwca do końca obowiązywania rozkładu jazdy, na wniosek pasażerów zostały wydłużone relacje niektórych pociągów, m.in. na odcinku Ciechanów–Mława, Ciechanów–Działdowo, Łochów–Tłuszcz, czy Mińsk Mazowiecki–Mrozy.

Czytaj też o sporze dotyczącym pociągów na lotnisko:

Spór o pociągi
Spór o pociągiTVN24

PAP,kz/ran/b

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości