Poważny wypadek na budowie. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
mp/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Doszło do zawalenia się stropu haliTVN24
wideo 2/3
Na budowie zawalił się strop budowanej hali. Jedna osoba nie żyje

W Nowym Koniku w powiecie mińskim pod Warszawą doszło do uszkodzenia konstrukcji rozbudowywanej hali. Jedna osoba zginęła na miejscu, trzy inne zostały ranne.

Służby otrzymały zgłoszenie około godziny 14.50. - Przy Terespolskiej 1 zawaliła się hala. Mogą być osoby ranne, część mogła spaść z wysokości albo zostać przygnieciona - informował krótko po godzinie 15 Marcin Zagórski z mińskiej policji. Takie były wstępne informacje.

Jak doprecyzował później, poszkodowane zostały cztery osoby. - Dwie są przytomne, do dwóch innych strażacy próbują się dostać. Jedna z nich znajduje się pod zawalonym sklepieniem - dodawał.

Te informacje potwierdzał Kamil Płochocki ze straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim. - Jedna osoba jest nieprzytomna. Trwa jej reanimacja. Poważnie ranna została też druga osoba - poinformował strażak po godzinie 15.

Jedna osoba zginęła

Godzinę później Płochocki poinformował o śmierci jednego z poszkodowanych. - Trzy inne zostały karetkami przewiezione do szpitala. Na miejsce był zadysponowany śmigłowiec, ale ostatecznie nie był potrzebny - dodał.

Według relacji strażaków doszło do uszkodzenia konstrukcji rozbudowywanej hali - zawalił się strop budynku, w którym trwa rozbudowa hali chłodniczej.

- Oprócz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyjechały też dwie karetki i sześć zastępów straży pożarnej - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Akcja ratunkowa zakończyła się około godziny 16. Policja i prokuratura ustalają okoliczności wypadku.

Hala zawaliła się w miejscowości Nowy Konikgoogle maps

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp/pm

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl