Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Nowa przychodnia na Bielanach wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

  TVN Warszawa


  Dawny pawilon usługowy przy ulicy Klaudyny zmienił się w nowoczesną przychodnię. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z jej usług już na początku lipca.

  Przychodnia znajduje się przy ulicy Klaudyny 26 B, w czteropiętrowym budynku, który powstał w nadbudowanym i gruntownie wyremontowanym pawilonie usługowym

  Lekarze specjaliści i nowoczesny sprzęt

  W nowej placówce będą przyjmowali lekarze podstawowej opieki medycznej dla dzieci i dorosłych, stomatolodzy, okuliści, ginekolodzy i kardiolodzy. Przychodnia będzie też świadczyła usługi z zakresu diagnostyki endoskopowej.

  Została wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu pacjenci będą mogli na miejscu wykonać specjalistyczne badania. Do dyspozycji lekarzy będą między innymi aparat OCT z funkcją angiografii, perymetr, tonometr impresyjny, lampę szczelinową z soczewkami, keratometr ręczny, laser okulistyczny, aparat USG z opcją UBM, detektor tętna płodu, unit stomatologiczny, elektrokardiograf oraz wyposażenie pracowni endoskopowej.

  Przychodnia za 14 milionów

  Jak informuje ratusz, dotychczasowy koszt inwestycji wyniósł 14 milionów złotych. Miasto wsparło budowę przychodni dotacją w wysokości 1,2 miliona złotych.

  Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w piątek, jednak pierwszych pacjentów przychodnia przyjmie dopiero 2 lipca.

  - W ostatnim czasie mamy wiele powodów do zadowolenia - budujemy nowe lub otwieramy zmodernizowane obiekty ochrony zdrowia. W maju kładliśmy kamień węgielny pod przychodnię i szpital jednodniowy na Białołęce, zawiesiliśmy wiechę na Szpitalu Południowym, otworzyliśmy nową przychodnię na Chrzanowie i Ursynowie - powiedziała podczas otwarcia przychodni prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  Zobacz też materiał o nowej przychodni na Ursynowie:

  Nowa przychodnia przy Kłobuckiej
  TVN24

  kk/pm