Najnowsze

Niemcy zdjęli i zdeptali flagę Polski

Najnowsze

Trzech Niemców trafiło do aresztu
Trzech Niemców trafiło do aresztuksp
wideo 2/3

Policja zatrzymała trzech młodych obywateli Niemiec, którzy z jednego z budynków w centrum Warszawy zdjęli, a następnie zdeptali biało-czerwoną flagę. Grozi im rok więzienia.

Do incydentu doszło w poniedziałek nad ranem, w okolicy skrzyżowania ulic: Chmielnej i Żelaznej, przy budynku Zarządu Dróg Miejskich.

Pod wpływem alkoholu

Pytany o szczegóły sprawy rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak powiedział, że trzech młodych mężczyzn - w wieku od 21 do 25 lat - zauważył w nocy operator monitoringu miejskiego. W pewnym momencie zdjęli oni ze ściany budynku biało-czerwoną flagę i ją zdeptali.

Mężczyźni zostali zatrzymani, ale jeszcze nie przesłuchani, ponieważ dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

- Czynności związane z przesłuchaniem będą wykonywane wtedy, kiedy będziemy mieli do czynienia z trzeźwymi osobami. Tak naprawdę z każda kolejną minutą wykonywanych czynności do zatrzymanych dochodziło, co takiego zrobili. Teraz muszą liczyć się z poważną odpowiedzialnością - informuje Marczak.

Zgodnie z artykułem 137. Kodeksu karnego, kto znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Postępowanie będzie nadzorowane przez prokuraturę.

PAP/kz/mś/jb

Pozostałe wiadomości