Nawet cztery miesiące bez Wisłostrady

Mówi Mustafa Tuncer, dyrektor projektu w konsorcjum AGP Metro Polska
Mówi Mustafa Tuncer, dyrektor projektu w konsorcjum AGP Metro Polska
TVN24
TVN24Mówi Mustafa Tuncer, dyrektor projektu w konsorcjum AGP Metro Polska

Nie jest możliwe okreleśnie dokładnej daty, kiedy tunel Wisłostrady zostanie ponownie otwarty. Konsorcjum budujące II linię metra przewiduje, że stanie się to za dwa do czterech miesięcy - poinformowano w piątek na konferencji prasowej w stołecznym ratuszu.

Z dziennikarzami spotkali się m.in. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk oraz Mustafa Tuncer, dyrektor projektu w konsorcjum AGP Metro Polska, które buduje II linie stołecznego metra. Tuncer powiedział, że nie jest możliwe określenie dokładniej daty, kiedy tunel Wisłostrady zostanie ponownie otwarty. Zaznaczył, że konsorcjum przewiduje, że nastąpi to za dwa do czterech miesięcy. Powiedział też, że spod tunelu ubyło ok. 6,5 tys. metrów szeciennych wody i ziemi. - Badania obszaru pod tunelem pokazały, że pusta przestrzeń pod płytą tunelu Wisłostrady ma ok. 60 m długości i jest wypełniona wodą do ok. 2 metrów od spodu płyty - powiedział.

Umocnią grunt wokół budowy

Rozwiązanie, jakie proponuje generalny wykonawca metra, ma polegać na stopniowym wypełnianiu pustki pod tunelem, tak by zabezpieczyć ten obiekt. Po pracach pod tunelem wykonawca zapowiada wzmocnienie gruntu wokół stacji, ale - jak mówił Tuncer - będzie to bardzo skomplikowany proces. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz przypomniał, że za kilka dni zmieni się objazd tunelu Wisłostrady. - Nowe objazdy na pewno zostaną wdrożone przed poniedziałkiem, czyli pierwszym dniem szkoły – zapewnia Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów. – Najprawdopodobniej już w sobotę zmieni się organizacja ruchu wzdłuż Wisłostrady - dodaje.

Natrafili na ciek wodny

W nocy z 13 na 14 sierpnia podczas prac na budowie stacji II linii metra Powiśle budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty kierowcy korzystają z objazdów. Zdaniem ekspertów problem pojawił się w związku z tzw. kurzawką.

bf/par

Pozostałe wiadomości