Nowe pomysły na urządzenie apartamentowca to wynik analizy potrzeb klientów. Wynika z niej, że kupnem mieszkań zainteresowani są klienci w wieku 40 – 49 lat, z dziećmi w wieku przedszkolnym – podaje Eurobuild CEE.
Amstar i BBI Development, w rękach których jest budynek, jedno z pięter postanowili przeznaczyć na rozrywkę i przedszkole. – 8. piętro o powierzchni 1,4 tys. mkw. wraz z tarasem zostanie przeznaczone na przyjemności – mówi w rozmowie z Eurobuild CEE Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development. – Będzie to basen pełnowymiarowy, sauny, małe przedszkole, bar, sala kinowa i sala konferencyjna. Wszystko tylko dla mieszkańców – dodaje.
Jak zapowiedział Szczepański, prace na Złotej 44 mają ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pierwszym etapem będzie umycie budynku. – Na Gwiazdkę 2016 roku powinny zaświecić się lampki na choinkach lokatorów – przekonuje wiceprezes.
Problemy, problemy, problemy
Budowa wieżowca ruszyła w marcu 2008. Rok później, po wybudowaniu 17 kondygnacji, z powodu problemów finansowych Orco robotnicy po raz pierwszy opuścili plac budowy.
Kolejną przeszkodą było zablokowanie przez sąd administracyjny pozwolenie na budowę. Powodem były protesty sąsiadów. Sąd nie podzielił jednak ich argumentacji, a jedynie wykazał braki formalne w dokumentach wydanych przez wojewodę mazowieckiego. Pozwolenie odesłano do ponownego rozpatrzenia, a wojewoda utrzymał je w mocy.
Prace zostały wznowione w styczniu 2011. Inwestycja miała zostać ukończona w 2014 r., ale okazało się, że Orco nie jest w stanie tego zrobić. "Luksusowy projekt mieszkaniowy Złota 44 jesienią 2013 r. okazał się zasadniczą porażką finansową dla całej grupy" - przyznali ostatecznie szefowie inwestora.
W sierpniu 2014 nowym inwestorem "Żagla" został amerykański fundusz nieruchomościowy Amstar. Mniejszościowym udziałowcem jest polska spółka BBI Development.
Złota 44 sprzedana
wp/r
Źródło zdjęcia głównego: BBI Develompment /Maciej Kruger