Most Krasińskiego zawieszony. Do 2023 temat nie istnieje

SISKOMMost Krasińskiego zawieszony

Radni Warszawy dokonali sporych zmian w prognozie finansowej na najbliższe lata. Zdecydowali, że do 2023 roku zostają zawieszone prace nad mostem Krasińskiego. Pieniądze mają pójść na polepszenie sytuacji drogowej na Targówku i Białołęce.

Na sesji radni zajmowali się zmianami w budżecie Warszawy na 2016 r. oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Chodzi o ponad 100 inwestycji, w tym między innymi przeznaczenie pieniędzy na dokończenie całej II linii metra do 2023 roku. Według planów ratusza przełożona w czasie miała być też budowa mostu Krasińskiego na lata 2024-25. Wcześniej miał trwać wykup gruntów niezbędnych do budowy mostu. Teraz jednak data budowy już nie jest znana.

Wycofają wniosek

- Zawieszono prace nad mostem Krasińskiego do 2023 roku. W tym wypadku będziemy musieli wycofać wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, bo nie mamy pieniędzy na odszkodowania za przejęcie gruntów – mówi tvnwarszawa.pl Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Pieniądze mają być przesunięte na inwestycje na Targówku i Białołęce. Chodzi o poprawę sytuacji drogowej w tych dzielnicach. Na jakie dokładnie? – Przygotujemy analizę, która pozwoli wykazać, jakie są priorytety dla tych dzielnic. Później zaproponujemy konkretne rozwiązania – zaznacza wiceprezydent.

716 mln zł mniej

Radny PiS Dariusz Figura zwrócił uwagę na zmniejszenie nakładów na inwestycje w budżecie na 2016 r. W uchwale napisano, że zmiany powoduje zmniejszenie o ponad 716 mln zł wydatków majątkowych. O 86 mln zł zmniejszono planowane wydatki na modernizacją ciągu ulic Marsa-Żołnierska, o 63 mln zł - na budowę ulicy Nowolazurowej, oraz prawie 48 mln zł mniej niż pierwotnie planowano miasto ma wydać na budowę Szpitala Południowego. - Kwota zmian jest bezprecedensowa w historii Warszawy - ocenił Figura. Jak ocenił, zmiany to "dokumentacja porażki inwestycyjnej miasta". Władze Warszawy odpowiadały, że zmiany to "urealnienie" wydatków na inwestycje. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz na początku września zdymisjonowała wiceprezydenta Jacka Wojciechowicz za niski poziom realizacji inwestycji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ O ZMIANACH W JEDNOSTKACH ZAJMUJĄCYCH SIĘ INWESTYCJAMI:

ran,PAP/mś

Kto będzie zajmował się inwestycjami?
Kto będzie zajmował się inwestycjami?tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: SISKOM

Pozostałe wiadomości