Mieli przegrać przez przecinek. Jednak dostarczą autobusy

ZTMNowe autobusy dostarczy producent Solbusów

MZA ponownie musiały dokonać wyboru firmy, która dostarczy 47 nowych autobusów. Wygrała ta, która w pierwszym rozstrzygnięciu została odrzucona, bo nie podała wielkości zużycia paliwa z dokładnością do jednego miejsca po przecinku.

- Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez Lider Trading – czytamy w komunikacie Miejskich Zakładów Autobusowych.

Za dostarczenie 47 nowych autobusów marki solbus firma dostanie 62 mln złotych. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, elektroniczny system informacji wewnętrznej i zewnętrznej, monitoring wizyjny i udogodnienia dla osób niewidomych.

Szczęśliwy finał

Dla Lider Tradingu to szczęśliwe zakończenie walki o przetarg. Dlaczego? W lipcu zapadła decyzja, że nowe pojazdy dostarczy firma SOLARIS Bus & Coach (oferta opiewa na ponad 64,6 mln zł). EvoBus Polska oferowała mercedesy za blisko 66,9 mln zł, a Lider Trading oferowała autobusy Solbus za ponad 62,4 mln zł. Czyli o ponad dwa mln zł mniej niż zwycięzca.

MZA odrzuciły ofertę firmy Lider Trading, ponieważ ta, podając zużycie paliwa, podała wartość 51 l/100 km. W stosownym załączniku informowano, że zużycie powinno być podane z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Na nic zdały się tłumaczenia, że w przypadku oferowanych Solbusów wartość ta to 51,0 l/100 km.

Firma zaskarżyła decyzję do KIO, a ta odwołanie uwzględniła. Izba stwierdziła, że w tym przypadku nie został popełniony błąd merytoryczny, tylko formalny, ponieważ po przecinku znajduje się liczba 0. To według KIO nie miało znaczenia dla niezgodności treści.

MZA musiały ponownie rozpatrzyć oferty, z uwzględnieniem tej wcześniej odrzuconej.

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości