Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim Mariusza Błaszczaka

Autor:
dg
Źródło:
PAP
Biuro poselskie Mariusza Błaszczaka w Legionowie obrzucone kamieniami
Biuro poselskie Mariusza Błaszczaka w Legionowie obrzucone kamieniami
Twitter/@RafalBochenek
Twitter/@RafalBochenekBiuro poselskie Mariusza Błaszczaka w Legionowie obrzucone kamieniami

Policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera i szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka. Do zdarzenia doszło w połowie marca w Legionowie.

Informację o zatrzymaniu mężczyzny, potwierdziła Agata Halicka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. - Potwierdzam, że dziś policjanci z naszej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim na terenie naszego miasta - powiedziała policjantka. - Mężczyzna nie był wcześniej karany - dodała podkomisarz Halicka.

Do obrzucenia kamieniami biura wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka doszło w połowie marca. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Do wpisu Bochenek dołączył zdjęcie uszkodzonej szyby biura, w której widoczne są trzy dziury. Na jednym ze zdjęć widać potłuczone szkło na parapecie i leżący obok kamień.

"Emocje polityczne rosną w kontekście kampanii wyborczej"

O sprawę wybitej szyby był pytany m.in. rzecznik rządu Piotr Mueller. - Niestety, mamy do czynienia z tego typu fizycznymi atakami różnego rodzaju, również w przestrzeni publicznej. Oczywiście każda osoba, która się tego typu ataków dopuszcza, będzie ścigana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, bez względu na to, jakiej partii politycznej to będzie to dotyczyło - powiedział Mueller.

Dodał, że widać niestety też "emocje polityczne, które rosną w kontekście kampanii wyborczej". - Możemy apelować o to, aby te emocje jednak mimo wszystko chłodzić i ze spokojem podchodzić do debaty publicznej, nie nakręcać takiego języka, który później, niestety, budzi u niektórych osób tego typu działania - stwierdził Mueller. 

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Bochenek, twitter.com

Pozostałe wiadomości