Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Legia wydała pierwsze zakazy stadionowe

Najnowsze

TVN24Konferencja po bójkach na Legii

Jak poinformował "Przegląd Sportowy" władze Legii nałożyły 20 pierwszych zakazów stadionowych na osoby, które wzięły udział w zamieszkach podczas niedzielnego spotkania ligowego z Jagiellonią. W sumie zakazów może być 50.

Czytaj także na sport.tvn24.pl

Jak pisze gazeta, około godziny 15.00 złożono pierwsze podpisy pod zakazami. Zgodnie z zapowiedzią właścicieli Legii kary są maksymalnie długie i wynoszą dwa lata.

W dalszym ciągu trwa postępowanie mające na celu identyfikację kolejnych osób, które brały udział w zamieszkach. Odbywa się ono na podstawie analizy zapisu stadionowego monitoringu. Według Legii zakazy otrzyma ostatecznie co najmniej 50 kibiców.

Na podstawie materiału wideo osobne postępowanie przeprowadzi policja.

Sąd wydał pierwsze trzy wyroki.

Komisja Ligi zbierze się w środę

Niedzielne spotkanie pomiędzy Legią i Jagiellonią przy Łazienkowskiej zostało przerwane po pierwszej połowie, w której doszło do regularnej bitwy między kibicami Legii i Jagiellonii.

W środę na specjalnym posiedzeniu Komisji Ligi Ekstraklasy SA ma zapaść decyzja o dalszym losie przerwanego po pierwszej połowie meczu (walkowerze, jego dokończeniu) oraz finansowych sankcjach dla klubów.

Kary na Legię posypią się nie tylko ze strony piłkarskich władz. W poniedziałek policja zwróciła się do wojewody z wnioskiem o zamknięcie stołecznego stadionu na trzy kolejne spotkania.

Czytaj też: ratusz nie zamierza wypowiadać dzierżawy stadionu.

Rzecznik KSP po burdach na LegiiTVN24

TG