Łącznik POW z Jerozolimskimi i zjazd na Pruszków otwarte

Przejazd od węzła Opacz do węzła Salomea
Przejazd od węzła Opacz do węzła Salomea
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrzejazd od węzła Opacz do węzła Salomea

W poniedziałek późnym wieczorem drogowcy otworzyli zjazd z Południowej Obwodnicy Warszawy w Al. Jerozolimskie, w kierunku Pruszkowa, a później połączenie między węzłami Salomea i Opacz. O otwarciach poinformował Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Kierowcy mają do dyspozycji pełne połączenie POW z Alejami - przekazał po 21.00 Grabowski.

Po 22.00 oddany do użytku został dwukilometrowy odcinek trasy S8, który znajduje się między węzłem Salomea (połączenie ul. Nowolazurowej z Al. Jerozolimskimi i trasą S8) a węzłem Opacz (połączenie z Południową Obwodnicą Warszawy).

Wcześniej w dokumentacji trzeba było poprawić pewne nieścisłości. - Nie wszystkie elementy zostały prawidłowe naniesione – powiedział Grabowski.

Opóźniona inwestycja

Początkowo inwestycja miała zostać zakończona w sierpniu 2012.

Jak tłumaczyła w listopadzie w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Tarnowska z GDDKiA, opóźnienie wynikało z tego, że prace były prowadzone w terenie mocno zurbanizowanym. Trzeba było między innymi przebudować podziemne instalacje.

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica jest jedną z priorytetowych inwestycji rządowego "Programu budowy dróg na lata 2011 – 2015". W miejscowości Janki trasa połączy się z drogami krajowymi nr 7 i 8. Dzięki temu skrócić ma się czas wyjazdu z Warszawy w kierunku Katowic i Krakowa.

Otworzyli trasę S8
Otworzyli trasę S8Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Odcinek S8 otwartytvn24.pl

W listopadzie otwarto wiadukt na węźle Salomea w kier. centrum. Na nagraniu naszego reportera widać też plac budowy i trwające na nim prace:

Otworzyli wiadukt w Al. Jerozolimskich
Otworzyli wiadukt w Al. JerozolimskichDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

bf

Pozostałe wiadomości