Krakowskie Przedmieście zamknięte. Trwa naprawa bruku

Najnowsze


Od piątku do poniedziałku zamknięta będzie ulica Krakowskie Przedmieście. Drogowcy ponownie zajmują się remontem bruku.

Prace prowadzone są pomiędzy ulicami Świętokrzyską, a Królewską. W języku drogowców nazywa się to "awaryjnym zajęciem pasa drogowego".

Dokładnie tym samym odcinkiem robotnicy zajmowali się w połowie października. Jak przekonuje Karolina Gałecka z ZDM nie ma w tym nic dziwnego. Przypomina też, że ZDM jest powołany do tego aby dbać o dobry stan ulic i chodników, więc o bezpieczeństwo warszawiaków.

Uzupełnią ubytki

- Planujemy dokończenie prac, które nie zostały zrobione w październiku. Ich zakres będzie taki sam jak miesiąc temu – mówiła w piątek Gałecka. Wyjaśniła też, że nie jest planowany remont, a tylko konserwacja. – Kostka nie będzie wymieniona. Uzupełnimy jedynie ubytki i pęknięcia – dodała.

Drogowcy przyjrzą się też, czy jezdnia jest wystarczająco równa. – Jeżeli będą obniżenia, to naprawiona zostanie podbudowa jezdni – wyjaśniła Gałecka. To może oznaczać zdejmowanie kostki na dużych powierzchniach. Podczas poprzednich prac robotnicy zmuszeni byli w niektórych miejscach zdjąć bruk z całej szerokości jezdni. Przy pomocy koparek usuwali też konstrukcję ulicy.

Krakowskie Przedmieście przeszło niedawno generalny remont - prace zakończyły się w 2008 roku.

Prace rozpoczęły się o godzinie 23.00 w piątek, i zakończą o 4.00 w poniedziałek. W związku z tym objazdami jeździ 11 linii autobusowych: 102, 105, 111, 116, 175, 180, 195, 222 i 503 oraz nocne N14 i N64.

Szczegóły kursowania autobusów znaleźć można na stronie ZTM.

Tak wyglądał poprzedni remont:

Zrywają kostkę na Krakowskim PrzedmieściuDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

wp/roody/ec

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl