II linią metra przejedziemy w 10 minut. Tramwaje na Targowej we wrześniu

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plStacja metra na pl. Wileńskim

Szef Zarządu Transportu Miejskiego zapowiedział, że przejazd centralnym odcinkiem II linii metra będzie trwał 10 minut. Wiemy też, z jaką częstotliwością pojadą pociągi oraz kiedy na Targową wrócą tramwaje.

Wiesław Witek, dyrektor ZTM, odpowiadał w poniedziałek na pytania internautów. Zapowiedział m.in, że podróż między stacjami Dworzec Wileński a Rondo Daszyńskiego zajmie około 10 minut. Podziemna kolejka ma też kursować z taką samą częstotliwością na obu liniach. Jak mówi Witek, ZTM nie spodziewa się w związku z tym problemów z wejściem do pociągu.

Pasażerowie, którzy będą chcieli przesiąść się z jednej linii metra do drugiej, na stacji Świętokrzyska, nie będą musieli przechodzić przez bramki sprawdzające bilety.

Bez tramwajów na Jagiellońskiej

Wiemy też, kiedy tramwaje znów pojadą Targową. ZTM planuje ponownie uruchomić komunikację szynową na tej ulicy we wrześniu. Jest też zła informacja. Rozebrane zostanie torowisko na ulicy Jagiellońskiej, pomiędzy pętlą przy Ratuszowej, a Solidarności.

Tory na tym odcinku zostały wybudowane dla zapewnienia objazdu w związku z pracami przy centralnym odcinku II linii metra. Zostały wybudowane tymczasowo i nie mogą pozostać - informuje Witek.

Czat z udziałem Witka zorganizowano w ramach konsultacji społecznych, związanych ze zmianami w komunikacji po otwarciu II linii metra. Internautów interesował też planowany przebieg II linii metra, projekt uspokojenia ruchu na ulicy Targowej, czy skrócone trasy autobusów. Pytania dotyczyły szczególnie inii 512, 517, 105 i 173.

Internauci zwracali też uwagę, że dyrektor nie odpowiadał na wszystkie pytania, a jedynie na te "wygodne".

Wiesław Witek mówi o planowanych zmianach:

Dyrektor ZTM o proponowanych zmianach
Dyrektor ZTM o proponowanych zmianachArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

wp/roody

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości