Gwiazdy zagrają dla ofiar Majdanu. Wielki koncert na Plaży Wilanów

Najnowsze

Czarli Bajka/ creativemusic.pl/ kozaksystemWspólny koncert polskich i ukraińskich wykonawców

Maleo Reggae Rockers, Karolina Cicha, Moskwa, Vienio czy ukraiński Kozak System to tylko niektórzy z długiej listy wykonawców, którzy wystąpią w piątek na Wilanowie. Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na rzecz rodzin ofiar Majdanu.

Koncert odbędzie się w piątek o godz. 18.00 na Plaży Wilanów. Na scenę wyjdą artyści z Polski i Ukrainy, a koncert poprowadzi Szymon Majewski. - Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obca idea pomagania innym, a przy okazji chcą posłuchać dobrej i różnorodnej muzyki - zachęcają do udziału organizatorzy.

Polskie gwiazdy i Kozak System

Swój udział potwierdzili już Maleo Reggae Rockers, Skadyktator i Jego Kosmiczne Combo z gościnnym udziałem Roberta Brylewskiego, DGZZ, siostry Paulina i Natalia Przybysz z mamą Anną, Karolina Cicha, R.U.T.A., Moskwa, Vienio, Tomek Lipiński, Mateusz Mijal. Wystąpią także Taraka, czyli zespół muzyków z Polski, Białorusi i Ukrainy oraz ukraińska grupa Kozak System, autorzy utworu "Brat za brata", który stał się jednym z hymnów Majdanu.

- To był odruch serca. Pamiętamy ile kosztowała nasza wolność i rozumiemy determinację Ukraińców, którzy w obronie swojej wolności wyszli manifestować na Majdan, a w tragicznych dniach stycznia i lutego nie zawahali się podjąć nierównej walki. Musimy pomóc, bo to wspólna sprawa - mówi Artur Buczyński, wiceburmistrz Wilanowa.

Pieniądze dla rodzin ofiar Majdanu

Biletem wstępu na koncert będzie cegiełka o wartości 20 zł, sprzedawana w kasach przed wejściem na Plażę Wilanów. W trakcie koncertu odbędzie się także aukcja przedmiotów podarowanych przez artystów i partnerów akcji. Do zdobycia będą m.in. gitara w barwach flagi ukraińskiej z autografami artystów występujących na Majdanie i płyta od zespołu Daga Dana, unikat z dedykacją i autografami wszystkich muzyków.

Jak przekonują organizatorzy, całkowity dochód z aukcji i sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany rodzinom ofiar z Majdanu.

Teledysk do utworu Brat za Brata - Kozak System feat Enej i Maleo Reggae Rockers

kś/b

Źródło zdjęcia głównego: Czarli Bajka/ creativemusic.pl/ kozaksystem