Tragiczny wypadek na DK50. Nie żyją trzy osoby

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W wypadku w miejscowości Lasopole zginęły trzy osobyTVN24
wideo 2/2
TVN24W wypadku w miejscowości Lasopole zginęły trzy osoby

W miejscowości Lasopole na drodze krajowej nr 50 czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden się zapalił. W wypadku uczestniczyły cztery osoby - trzy zginęły na miejscu, jedna trafiła do szpitala.

Jak przekazała Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, do wypadku doszło przed godziną 7. - Doszło do czołowego zderzenia citroena berlingo i suzuki. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer berlingo oraz dwie osoby podróżujące suzuki. Do szpitala w Radomiu został przewieziony 42-letni kierowca berlingo - poinformowała Wójcik.

Dodała, że w wyniku zderzenia suzuki zapaliło się.

Na miejscu wypadku był reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Siła uderzenia musiała być olbrzymia. Jeden z samochodów przewrócił się na dach, drugi leży na boku - przekazał.

Droga krajowa nr 50 była zablokowana w obu w kierunkach. - Na miejscu pracują policjanci oraz technicy pod nadzorem prokuratora rejonowego w Grójcu - podała Wójcik. Policjanci wytyczyli objazd śladem tzw. starej DK 50 przez Chynów i Drwalew.

Po godzinie 12 Agnieszka Wójcik poinformowała, że ruch został przywrócony. Policja ustaliła również tożsamość ofiar wypadku. - Samochodem suzuki podróżowało dwóch mężczyzn: 26-letni i 49-letni mieszkańcy powiatu piotrkowskiego. Natomiast ofiarą śmiertelną z drugiego samochodu był 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. 42-letni kierowca drugiego auta został przewieziony do szpitala w stanie niezagrażającym życiu - przekazała policjantka.

Niespełna miesiąc temu, niemal w tym samym miejscu, doszło do czołowego zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego. W wyniku tego wypadku zginął 50-letni kierowca osobowej hondy.

Artur Węgrzynowicz powiedział na antenie TVN24, że relacjonował również ten wypadek. - Teraz spotkałem na miejscu tych samych strażaków. Oni mówią wprost - ta droga jest dla nich koszmarem. Regularnie dochodzi tu do tragicznych zdarzeń i poważnych wypadków - przekazał reporter tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl