Ciężki sprzęt na budowie Nowolazurowej

Ruszyły prace przy budowie kolejnego odcinka Nowolazurowej
Ruszyły prace przy budowie kolejnego odcinka Nowolazurowej
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Marcin Gula / tvnwarszawa.plRuszyły prace przy budowie kolejnego odcinka Nowolazurowej

Ciężki sprzęt wjechał na teren budowy kolejnego odcinka ulicy Nowolazurowej. Po wycince drzew, drogowcy wzięli się za rozbiórkę hal i budynków. To tu powstanie wiadukt nad torami kolejowymi, który połączy Włochy z ul. Połczyńską.

W miejscu, w którym w przyszłości kierowcy będą wjeżdżać lub zjeżdżać z wiaduktu, rozpoczęły się pierwsze prace.

- Trwa rozbiórka hal przy ul. Chrościckiego. Potrwa jeszcze kilka dni - precyzuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Potem zaczną się prace przy ul. Połczyńskiej. Tam rozbierany będzie budynek usługowy i mieszkalny - dodaje.

Wiadukt i rondo

Nowy odcinek ulicy Nowolazurowej od Chrościckiego do Połczyńskiej będzie miał 950 metrów. - Większą jego część stanowić będzie wiadukt - około 550 metrów - który przechodzić będzie nad torami PKP - informuje Gajewska.

Do dyspozycji kierowców będą dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. - W ramach inwestycji ul. Połczyńska na odcinku 600 metrów zostanie przebudowana, a na skrzyżowaniu z ul. Nowolazurową powstanie rondo - wymienia rzeczniczka.

Drogowcy wybudują także chodniki i ścieżki rowerowe.

Koszt inwestycji wyniesie 79 milionów złotych. Planowane zakończenie prac to październik 2015 roku. Wykonawcą kolejnego odcinka ul. Nowolazurowej jest firma Skanska SA, z którą ZMID podpisał umowę w styczniu tego roku.

Utrudnienia na Połczyńskiej

Na razie prowadzone prace nie powodują utrudnień w ruchu. Pierwsze rozpoczną się już w marcu.

Harmonogram prac:

W marcu ul. Połczyńska zostanie zwężona o pobocze na jezdni w stronę centrum na wysokości numeru 91.

W maju wyłączony zostanie z ruchu około 150 metrowy odcinek ulicy w kierunku centrum. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie na jezdni w kierunku Poznania.

Największe utrudnienia na kierowców czekają w lipcu. Wtedy drogowcy zamkną 600 metrów ulicy Połczyńskiej w kierunku Poznania pomiędzy ul. Szeligowską a ul. Sochaczewską. Ruch w obu kierunkach przełożony zostanie na jezdnię w kierunku centrum.

Jak zapewnia Gajewska, w każdym przypadku do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

Potem do Lazurowej

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej nie oznacza jednak końca prac przy budowie Nowolazurowej. Docelowo ma połączyć się z ul. Lazurową, a ta zostanie poszerzona do węzła z trasą S8.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy drogowcy ogłoszą przetarg. - Następny odcinek Nowolazurowej będzie wykonany w oddzielnym etapie, na który nie mamy na razie zarezerwowanych pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta - tłumaczy rzeczniczka ZMID.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów.

Kolejne połączenie Ursusa z Bemowem

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej to bardzo dobra informacja dla kierowców. Ursus z Bemowem zyskają kolejne połączenie. Obecnie do dyspozycji jest mocno uczęszczana ulica Dźwigowa oraz wybudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Kierowcy mogą z niego korzystać od 23 grudnia 2013 roku.

Wybudują kolejny odcinek ul. Nowolazurowejtvn24.pl

su/roody

Pozostałe wiadomości