Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Ciało w Jeziorku Szczęśliwickim. Wyłowili je strażacy

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plAkcja służb na Ochocie

W piątek rano strażacy wyłowili ciało około 60-letniego mężczyzny z Jeziorka Szczęśliwickiego. Na razie nie są znane przyczyny utonięcia. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

- Przed 8.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na powierzchni Jeziorka Szczęśliwickiego pływa coś, co może być ciałem człowieka - przekazała Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji.

Na miejsce wezwano straż pożarną.

- Strażacy włożyli wodery, czyli wysokie spodnie wodoodporne, i wyłowili ciało starszego mężczyzny - relacjonował o 8.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Wstępnie ustalono, że do zgonu około 60-letniego mężczyzny doszło bez udziału osób trzecich – sprecyzowała w rozmowie z Kontaktem24 Agnieszka Włodarska ze stołecznej komendy.

Na miejsce przyjedzie prokurator, który będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia. - Policja obecnie zabezpiecza ślady - dodał Zieliński.

Dopiero sekcja zwłok pozwoli ustalić czas zgonu mężczyzny i jego przyczynę.

Na początku sierpnia ciało znaleziono z kolei w Jeziorku Czerniakowskim.

su/mz