Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Chcą przyspieszyć transport pacjentów. Nowe lądowisko przy CZD

Najnowsze


Lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego zacznie wkrótce działać przy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. - Czekamy na odbiory służb. Powinno być oddane prawdopodobnie za 2-3 tygodnie - informuje rzeczniczka Centrum. Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy.

Budowa lądowiska ma na celu skrócenie czasu transportu pacjentów do izby przyjęć.

- Lądowisko jest gotowe, czekamy na zakończenie procedury odbiorowej - wyjaśnia w rozmowie z nami Joanna Komolka, rzeczniczka szpitala.

Szacuje, że pierwsze śmigłowce powinny wylądować w Międzylesiu prawdopodobnie za 2-3 tygodnie. - Oficjalne otwarcie lądowiska odbędzie się 24 czerwca. Otworzymy je razem z nowym blokiem operacyjnym - dodaje Komolka.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym z UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Cała inwestycja, czyli budowa bloku i lądowiska, ma kosztować prawie 73 miliony złotych.

PAP/jb/lulu

Pozostałe wiadomości