Budowa S2 opóźniona. Nie zdążą na Euro

S2 łapie opóźnienie
S2 łapie opóźnienie
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl
Marcin Gula /tvnwarszawa.plS2 łapie opóźnienie

Kierowcy którzy już dojadą do Warszawy na Euro 2012 od strony Łodzi na węźle Konotopa będą mogli wjechać jedynie w trasę S8. Fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, trasa S2, złapała poważne opóźnienie.

Choć termin oddania 10-kilometrowego odcinka od węzła Konotopa do węzła Lotnisko był wyznaczony na sierpień, to w czerwcu wykonawca zobowiązał się do zapewnienia przejezdności. Teraz wiadomo, że kierowcy na Euro 2012 mogą o S2 zapomnieć, a i termin sierpniowy stał się nierealny.

"Do końca roku"

- Planowany termin zakończenia prac przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku Konotopa-Lotnisko to sierpień 2012. Ale już wiadomo, że nie uda nam się go utrzymać - przyznaje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kiedy pierwsi kierowcy będą mogli z niego skorzystać? - Chcielibyśmy, aby ciąg główny trasy przejezdny był do końca roku - dodaje.

Jak zastrzega rzeczniczka jest to jednak umowny termin zakończenia prac. - Musimy poczekać do sierpnia. Wtedy zobaczymy, na jakim etapie jest inwestycja - podkreśla.

Malują już pasy

Tymczasem węzeł Konotopa, który połączy trzy ważne dla stolicy trasy: S8-Północną Obwodnicę Warszawy, autostradę A2 i S2-Południową Obwodnicę Warszawy jest już niemal gotowy. - Złożyliśmy już dokumenty do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie. Jeszcze w tym miesiącu chcielibyśmy udostępnić go kierowcom - dodaje.

Kierowcy pojadą S8

Razem z węzłem Konotopa, odcinkiem "E" autostrady A2 (tym najbliżej Warszawy) zostanie otwarty ostatni odcinek trasy S8, od Konotopy do wezła Mory. - Musieliśmy zamknąć ten fragment S8 na czas budowy węzła i autostrady A2 - wyjaśnia Tarnowska.

su/mjc//b

Mapa Grafika TVN24
Pozostałe wiadomości