Brazylijskie rytmy w Kolonii Wawelberga

Andrzej ChybowskiKolonia Wawelberga

Licząca ponad sto lat, zabytkowa Kolonia Wawelberga obchodzi swoje święto. Z tej okazji w niedzielę wolskie podwórka wypełnią brazylijskie rytmy.

Osiedle zlokalizowane między ul. Górczewską 15, 15A i Wawelberga 3 obchodzi swoje święto już po raz drugi. Ubiegłoroczna impreza przyciągnęła tłumy, a na niedzielną przygotowano nowe atrakcje.

Wirtualna podróż do Brazylii

Kolonia Wawelberga ma zamiar bawić się w rytmach brazylijskich.

"Wystąpią m.in. zakochany w sambie i bossa novej Robson Soares da Silva, grupa bębniarska Viva el Cajon i zespół Moribayassa. Będzie to bardzo energetyczna podróż po pulsujących afrykańskich rytmach. W finale, o godzinie 18 zagra grupa Makagigi, która łączy orient z latynoską energią i eleganckim jazzem. Będzie można poruszać się w brazylijskich rytmach z tancerką Azilis Katell. A na dodatek wybrać się w wirtualną podróż do Brazylii, dzięki okularom VR i poznać tajniki brazylijskich sztuk walki" – informują organizatorzy.

Klimat Brazylii ma uhonorować drugą ojczyznę Wawelbergów - potomków Ludwiki i Hipolita, którzy w 1898 roku ufundowali osiedle.

CZYTAJ WIĘCEJ O HISTORII OSIEDLA.

W kolejce po pączki

"Po raz pierwszy w tym roku będzie można zwiedzić sąsiadujący w Kolonią Zespół Szkół Lauder – Morasha i wziąć udział w warsztatach historycznych przygotowanych we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich" – zapowiadają organizatorzy.

Na miejscu będzie także bezpłatny serwis rowerowy, pokazy strażaków, zwiedzanie kolonii z przewodnikiem (po angielsku o godz. 14.00 i po polsku o godz. 15.00). W niedzielę otwarta będzie Pracownia Cukiernicza Zagoździńskich, która od 1925 r. serwuje pączki według tej samej receptury.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM ŚWIĘTA

TAK WYGLĄDAŁO ŚWIĘTO KOLONII WAWELBERGA W UBIEGŁYM ROKU:

Kolonia Wawelberga świętuje
Kolonia Wawelberga świętujeLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ran/

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Chybowski

Pozostałe wiadomości