Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

75 mieszkań dla najuboższych. Pierwsi lokatorzy dostali klucze

Najnowsze

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plMieszkania komunalne na Pradze Północ

Prezydent stolicy przekazała klucze pierwszym lokatorom mieszkań komunalnych przy ul. Jagiellońskiej 47. W pięciu nowych budynkach zamieszka w sumie 75 rodzin.

Oddanie mieszkań miało charakter uroczysty. Klucze nowym lokatorom przekazali prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz burmistrz Pragi Północ Piotr Zalewski. Do obejrzenia lokali zaproszono także dziennikarzy.

Skromnie, ale schludnie

Mieszkania są jedno- albo dwupokojowe. - Podczas przemówienia Hanna Gronkiewicz–Waltz stwierdziła, że "nie jest to luksus, ale to również nie jest XIX wiek" – relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl – Faktycznie, mogę się z tym stwierdzeniem zgodzić. Mieszkania są dość małe, ale czyste i schludne. Kuchnie wyposażone są w kuchenki i zlewozmywaki. W mieszkaniach jest też balkon – dodał.

Dodatkowymi udogodnieniami są podziemny garaż oraz naziemne parkingi. Budynki przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mieszkania dla 303 rodzin

Osiedle powstaje na terenie Fortów Śliwickiego przy ul. Jagiellońskiej 47. W przyszłości wybudowane zostaną tu kolejne cztery budynki siedmiokondygnacyjne. W sumie zamieszkają tu 303 rodziny.

To kolejne mieszkania komunalne przekazane w tym roku na Pradze Północ. W kwietniu zostało oddane do użytku 69 mieszkań w kompleksie przy ulicy Białostockiej i Grodzieńskiej.

su/b