30 milionów za remont estakad Trasy Łazienkowskiej

Estakady do wyburzenia
Estakady do wyburzenia
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plEstakady do wyburzenia

Dokładnie 30 602 563 zł i 61 groszy zapłaci Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych za remont estakad Trasy Łazienkowskiej. Na tyle swoje usługi wyceniła firma Strabag, która złożyła najtańszą ofertę.

W ogłoszonym w ubiegłym roku przetargu wystartowało 16 firm. Drogowcy zarezerwowali blisko 77 mln zł, ale wszystkie propozycje cenowe były niższe: wahały się między 30,6 mln a 48,9 mln zł. Najtańsza była oferta Strabagu.

10 dnia na odwołania

Pozostałe firmy mają teraz 10 dni na złożenie odwołania od decyzji zamawiającego. Jeśli odwołania nie wpłyną, możliwe będzie zawarcie umowy ze Strabagiem. Od momentu podpisania kontraktu, firma będzie miała 24 miesiące na rozebranie starych estakad i postawienie nowych o łącznej długości 1420 metrów.

Prace obejmą również dobudowę nowego pasa ruchu na ul. Czerniakowskiej od zjazdu z Trasy Łazienkowskiej w kierunku Wilanowa do skrzyżowania z ul. Łazienkowską, o długości 140 metrów, a także przebudowę chodników, dróg dojazdowych i zieleni, budowę elementów systemu odwodnienia, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, wymianę chodników od skrzyżowania z ul. Górnośląską do skrzyżowania z ul. Łazienkowską.

Zbudują także sieci

Wykonawca będzie musiał przebudować także oświetlenie, sieć telekomunikacyjną, elektroenergetyczną i kanalizację. Ponadto przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Czerniakowskiej i Łazienkowskiej.

Estakady Trasy Łazienkowskiej są od dawna w fatalnym stanie. Samae rdzewieją, a korozja toczy także zabezpieczające je podpory.

b//ec

Pozostałe wiadomości