Najnowsze

Najnowsze

W Warszawie pożegnano Janusza Morgensterna

Reżyser Janusz Morgenstern został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. W uroczystościach pogrzebowych - obok najbliższej rodziny - udział wzięli m.in. prezydent Bronisław Komorowski, minister kultury Bogdan Zdrojewski i przyjaciel artysty Roman Polański.

Naftowy baron buduje wieżowiec przy Twardej

Nie firma Hines, lecz naftowy baron z czołówki listy najbogatszych Polaków buduje 160-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy. Inwestycją kieruje były naczelny architekt miasta.

Nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi

Na skrzyżowaniu Puławskiej i Smyczkowej samochód nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi, i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd szynowy – pisze na warszawa@tvn.pl internauta Tomek.

Galeria parkingowych przewinień

Na pasach, trawnikach, chodnikach, jezdni, pod znakiem zakazu... - Tak parkują mieszkańcy ulicy Pasłęckiej - pisze internauta Rodowity Warszawiak. Na swoim profilu w tvnwarszawa.pl umieścił całą galerię zdjęć, ilustrującą wachlarz wykroczeń parkingowych.

10 metrów drogi dobuduje deweloper

Deweloper porozumiał się z drogowcami i wybuduje brakujący fragment al. Rzeczypospolitej – podaje "Gazeta Stołeczna". To dobra wiadomość dla mieszkańców Miasteczka Wilanów.

Kolizja tuż przed skrzyżowaniem

Tuż przed godziną 9:00 ul.Belwederskiej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pojazdy zablokowały skrajny lewy pas w kierunku centrum. Nikt nie został rannny.

Historia bitwy pod Wiedniem namalowana laserami

W 28 minut przy pomocy laserów i technologii trójwymiarowej na fasadzie Pałacu w Wilanowie zaprezentowano historię bitwy pod Wiedniem, wygranej przez Jana III Sobieskiego 12 września 1683 roku. Zdjęcia z pokazu na portalu Kontakt 24 umieściła Elżbieta.

Bus zderzył się osobówką

Na krajowej siódemce doszło do kolizji samochodu osobowego z busem. Zauważył ją pilot Błękitnego 24, który latał dziś rano nad stolicą.

Strażnicy miejscy pilnują posła. "Nie ma nas w innych miejscach"

Straży miejska pilnuje biura europosła Rafała Trzaskowskiego z PO. Wszystko zaczęło się od tego, że pracownicy zgłosili zerwanie szyldu znad wejścia. Funkcjonariusze niechętnie podjęli się tego zadania. Uważają, że to robota dla ochroniarzy – czytamy w "Życiu Warszawy". - Nie prosiliśmy o specjalne traktowanie - komentuje szefowa biura w przesłanym później oświadczeniu.

Globusową zwężą we wtorek

Ulica Globusowa miała być zwężona w poniedziałek rano. Tymczasem kierowcy wciąż mogą jeździć obiema jezdniami. W ostatniej chwili datę rozpoczęcia remontu zmieniono na wtorek. Nie bardzo wiadomo jednak, kto podjął tę decyzję.

Na chęciach się skończyło. Nie będzie muzeum w Hucie?

Warszawska Huta chce, aby w jednej z fabrycznych hal miało siedzibę muzeum. Klimatycznym budynkiem, w którym kiedyś zajmowano się obróbką stali, już rok temu były zainteresowane dwa muzea: Techniki oraz Kolejnictwa. Skończyło się na dobrych chęciach i przedstawieniu dalekosiężnych planów.

Lustrzana tafla na placu Zamkowym

2500 szklanych płyt stworzyło na placu Zamkowym lustrzane jezioro o powierzchni 400 mkw. Ma pokazać Warszawę i jej mieszkanców z nowej perspektywy. To zapowiedź cyklu CNN International "Eye on Poland", do którego każdy może przesłać swoje materiały za pośrednictwem Kontaktu 24.

Będzie chodnik pod wiaduktem Andersa

Władzom Żoliborza udało się porozumieć z Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych w sprawie budowy chodnika pod wiaduktem Andersa. Piesi będą mogli przejść nim do tunelu pod torami. Choć prace miały ruszyć na początku września, na razie niewiele się tam dzieje.

11 września: Warszawa pamięta

Przedstawiciele polskich władz, urzędnicy, dyplomaci i mieszkańcy Warszawy oddali hołd ofiarom zamachów terrorystycznych w USA z 11 września 2001 roku podczas uroczystości w parku Skaryszewskim. - Po zamachach byliście z nami - pamiętamy - mówił ambasador USA.

Okradli Kopernika. Grozi im 10 lat

Złodzieje, którzy w nocy z piątku na sobotę ukradli z dłoni Kopernika sferę, usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet do10 lat pozbawienia wolności.

Na Centralnym czas biegnie inaczej

- To która w końcu jest godzina ? - pyta Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl i przesyła zdjęcia zegarów z Dworca Centralnego. Gdy nasz reporter odprowadzał znajomego na pociąg zauważył, że każdy pokazuje inny czas.

Karol Strasburger: "Wolałbym być postacią dla koneserów"

Debiutował w filmie o Powstaniu Warszawskim w 1970 r. Dziś pytany o "Kolumbów" odpowiada, że traktował to jak western. Karol Strasburger załapał się na czasy, gdy modnym miejscem w Warszawie był basen Legii, a po Wiśle można było pływać żaglówkami. Choć dziś bywa obiektem kpin, kiedyś obsadzany był w rolach amantów.

Noworodek przeżył dzięki policjantce

Policjantka z wolskiej komendy uratowała dopiero co narodzone dziecko. Dziewczynka, nie mogła oddychać, bo była owinięta pępowiną. Cała akcja wydarzyła się w jednym z mieszkań przy ulicy Okopowej.

"Lewe" rejestracje, błędy w dokumentach. ZTM kontroluje

Błędy w dokumentacji, używane tablice rejstracyjne z Łodzi i Czech - to nieprawidłowości, które wykryli pracownicy ZTM w czasie kontroli przewoźników obsługujących podmiejskie linie. - Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z tego typu sytuacją, dlatego intensywne kontrole będą prowadzone w dalszym ciągu- informuje ZTM.

Jedyna warszawska Lady

Sue Ryder zetknęła się z Polakami podczas wojny. Do końca życia mieli w jej sercu szczególne miejsce. Kiedy angielska królowa nadała jej tytuł szlachecki, nie miała wątpliwości, że jej szlachecką siedzibą będzie Warszawa. Wkrótce powstanie tu jej muzeum.

Muzeum utknęło w procedurach

W starej rogatce na placu Unii Lubelskiej miało powstać Muzeum Sue Ryder, ale na razie budynek jest tylko... pomnikiem urzędniczej niemocy. Fundacja zabiegająca o stworzenie muzeum ma pieniądze, projekt i eksponaty. Dobrą wolę deklarują wszystkie zainteresowane strony. Tymczasem budynek wciąż stoi pusty i niszczeje.