Najnowsze

Najnowsze

Kosmiczne wiaty w czarnej dziurze

Miały rozświetlić plac Bankowy, ale wciąż toną w ciemnościach. Nowoczesne wiaty działają od dwóch miesięcy - nie działa za to wcale ich oświetlenie. Po zmroku efekt estetyczny jest więc żaden, a pasażerowie narzekają, że na zaciemnionych przystankach jest po prostu niebezpiecznie.

Modela na wózku nie poznasz

Ta sesja pomogła im poznać siebie, dla niektórych była spełnieniem marzeń, dowodem na ich normalność. Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza wydało właśnie niezwykły kalendarz z udziałem osób poruszających się na wózkach.

Zajrzyj do Muzeum Ikon

Chcą odświeżyć zapomniane zbiory Muzeum Narodowego, organizować warsztaty i zajęcia dla dzieci. Otwarte właśnie Muzeum Ikon chce nie tylko prezentować dzieła sztuki. - Przestrzeń muzealna będzie jedynie wprowadzeniem w pewną rzeczywistość - mówi jego dyrektor.

Paraliż po wypadku w alei Prymasa Tysiąclecia

Rondo Zesłańców Syberyjskich, Al. Jerozolimskie, Trasa Łazienkowska, ul. Wawelska. To tylko część tras, które stanęły po groźnym wypadku w al. Prymasa Tysiąclecia. W samej alei i trasach dojazdowych do niej także utworzyły się gigantyczne korki.

32 pytania na prawo jazdy

32 pytania, 25 minut i co najmniej 68 punktów z 74 możliwych do zdobycia - tak ma wyglądać nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Oprócz tego od lutego przyszłych kursantów ma czekać obowiązkowa wizyta u starosty na początku drogi po upragniony dokument - informuje "Rzeczpospolita".

Grudniowa impreza na Narodowym niepewna

Zapowiadany na grudzień termin imprezy otwarcia Narodowego niepewny. Wniosek o zgodę na imprezę, złożony na policji, został kilka dni temu wycofany. Straż sprawdza stadion, ale Narodowe Centrum Sportu liczy się z tym, że jej opinia będzie negatywna - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Otoczenie Łazienek do rejestru zabytków

Zburzenie zabytkowych koszar przelało czarę goryczy. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy chce chronić najbliższe otoczenie Łazienek, dlatego złożyło wniosek o wpis do rejestru zabytków terenów wokół parku aż po ulicę Czerniakowską i Aleje Ujazdowskie.

Legia broni twierdzy, tylko "czy opłaca się wygrać?"

Od ponad trzech lat Legia przy Łazienkowskiej nie przegrała w europejskich pucharach. W środę passę spróbuje przerwać PSV Eindhoven, słynna holenderska drużyna, która oszlifowała takie diamenty jak Romario czy Ronaldo. Obie ekipy mają już awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej i walczą o 1. miejsce w grupie. To da rozstawienie w losowaniu fazy pucharowej, ale trener Maciej Skorża przewrotnie przewiduje, że nie musi to oznaczać łatwego rywala.

"Centralny musi zarobić na swój remont"

- Dworzec Centralny nie jest dochodowy, więc na jego utrzymanie trzeba zarabiać reklamą -przekonuje Jacek Prześluga. Prezes spółki Dworzec Polski tłumaczy w ten sposób swoją decyzję o zasłonięciu części remontowanego dworca reklamami.

33 dorosłych i 15 dzieci traci dach nad głową

Dom opieki społecznej "Słoneczny" prowadzony przez fundację Tarkowskich Herbu Klamry upada. Nie ma na opłatę czynszu, prądu czy wody. Sprawą zajęła się Najwyższa Izba Kontroli, która wykryła wiele nieprawidłowości w księgowaniu pieniędzy na koncie fundacji. Mieszkańcami domu zainteresował się także Rafał Stangreciak, reporter programu "Prosto z Polski".

W Warszawie (prawie) jak na Mauritiusie

Najlepiej żyje się w Wiedniu, zaś najgorzej w Bagdadzie - wynika z tegorocznego rankingu stworzonego przez firmę konsultingową Mercer, w którym uwzględniono 221 miast świata. Warszawa znalazła się na 84. miejscu, tuż za Port Louis na Mauritiusie.

Przyszłość pawilonów ugrzęzła w procedurach

Los pawilonów na tyłach Nowego Światu utknął w urzędniczych procedurach. - Do terenów, na których znajdują się puby, zgłoszono roszczenia dekadę temu, ale sąd postępowanie spadkowe umorzył - przekonują władze pawilonów. Jednak sprawa ugrzęzła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, a przyszłość i modernizacja popularnych lokali staje pod znakiem zapytania. Dopiero teraz pojawia się światełko w tunelu.

"Chmury Kultury": nowy pomysł na pawilony

Knajpki na tyłach Nowego Światu przechodzą metamorfozę - powstaje nad nimi piętrowa nadbudowa pełna kultury, a na jej dachu miejsce na spacery. To na razie wirtualna wizja modernizacji popularnych pawilonów, którą projektanci ochrzcili mianem "Chmury Kultury". We wtorek przyglądali jej się radni Śródmieścia. Nie wszystkim do końca się spodobała.

20 pożarów na Targowej. "Nie należy ich łączyć"

- Od początku roku na ulicy Targowej doszło do 20 pożarów w kamienicach – poinformował kpt. Michał Gigoła z miejskiej straży pożarnej. Głównie ogień pojawiał się w mieszkaniach i piwnicach. Policja stanowczo wyklucza, że pożary to efekt celowych podpaleń.

Daliśmy 9 milionów na budowę Świątyni Opatrzności Bożej

Po majowej beatyfikacji Jana Pawła II Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie odwiedziło 40 tys. pielgrzymów, a od początku tego roku udało się zebrać 9 mln złotych na dokończenie budowy świątyni – poinformował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

ZTM tłumaczy się z droższej SKM-ki

10 grudnia mija termin zakończenia negocjacji z podwarszawskimi gminami na temat kosztów utrzymywania Szybkiej Kolei Miejskiej. W najgorszej sytuacji jest Otwock, który wciąż nie ma pieniędzy na zaproponowaną przez ZTM podwyżkę. Tymczasem urzędnicy ratusza tłumaczą, dlaczego komunikacja w podwarszawskich miejscowości nie może być tańsza.

PGNiG przejmuje Vattenfall

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo spółki Vattenfall Heat Poland – podaje PAP.

Wpadł pod "33"

Mężczyzna wpadł pod tramwaj linii 33 na ul. Broniewskiego. Ranny trafił do szpitala. Przez kilkadzieiąt minut wstrzymany był ruch w stronę Bielan.

Wdarli się do hotelu Usunęła ich policja

Do hotelu InterContinental, gdzie trwa konferencja poświęcona wydobyciu gazu łupkowego, wdarli się ekolodzy. Zapowiedzieli, że będą okupować budynek do momentu wprowadzenia moratorium na wydobycie gazu w Polsce. Na miejsce przyjechała policja, która zatrzymała protestujących i zawiozła ich na komendę. Jedna z uczestniczek, jak powiedziała policja, uderzyła funkcjonariusza.

Lądowanie Boeinga: Piloci bez winy

W czwartek opublikowany zostanie wstępny raport komisji badającej awaryjne lądowanie LOT-owskiego Boeinga 767. Liczy zaledwie kilkanaście stron. Jak ustalił tvn24.pl, przekaz raportu będzie jasny: piloci samolotu nie popełnili błędu.