Druga linia metra kursuje na skróconej trasie

Autor:
pk,
dg/R
Źródło:
PAP/ZTM
Metro WarszawskiePrzez tydzień metro na linii M2 będzie kursowało na skróconej trasie

Od niedzieli 14 sierpnia do poniedziałku 22 sierpnia pociągi drugiej linii metra kończą bieg na stacji Dworzec Wileński. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Utrudnienia są spowodowane integracją systemów budowanego odcinka metra z istniejącą infrastrukturą - Ruch zostanie wyłączony na odcinku od stacji Szwedzka do Trocka. Dlatego przez kilka dni, od początku kursowania 14 sierpnia do końca kursowania w nocy z 21 na 22 sierpnia, pociągi metra po wschodniej stronie będą kończyły swój bieg na stacji Dworzec Wileński - zapowiadała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Czytaj też: "Prace nad odcinkiem drugiej linii metra, biegnącym przez Targówek, dobiegają końca"

Zmiany w kursowaniu autobusów

Na czas prac zmieniły się trasy autobusów dowożących pasażerów do zamkniętych stacji metra. Autobusy linii 140, 199, 245 i 738 kursują prosto do Dworca Wileńskiego i tam też zawracają, a autobusy linii 527 kończą trasę przy Dworcu Wschodnim od strony ulicy Kijowskiej. Linia 269 została zawieszona.

Autobusy linii 140, 245 i 738 pomiędzy przystankami Bieżuńska i Dw. Wileński, a 527 pomiędzy stacją metra Trocka i Dw. Wileńskim zatrzymują się tylko na przystanku Szwedzka.

"Pasażerowie, na co dzień korzystający z metra na wyłączonym odcinku, będą mogli skorzystać z częściej kursujących autobusów linii 169 oraz 500, które dowiozą do stacji metra, odpowiednio Dworzec Wileński i Dworzec Gdański na linii M1" - informował Zarząd Transportu Miejskiego.

Uruchomiono zastępczą linię autobusową ZM2, która kursuje na trasie: Metro Trocka, Trocka, Unicka (dawna Pratulińska), Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska, Gorzykowska, Radzymińska, al. Solidarności, Targowa, Dw. Wileński.

Autor:pk, dg/R

Źródło: PAP/ZTM

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Pozostałe wiadomości