Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Nowe windy i tablice na przystankach kolejowych

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
PKPModernizacja na stołecznych stacjach PKP

Nowe windy, platformy, wiaty i tablice informacyjne zamontowane w Warszawie kosztowały w ubiegłym roku trzy miliony złotych. PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają, że to nie koniec modernizacji.

Jak przekazują PKP Polskie Linie Kolejowe, w lutym cztery nowe windy zastąpiły stare i ułatwiły korzystanie z przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie. To, jak przekonują kolejarze, poprawa komfortu, zwłaszcza dla niepełnosprawnych pasażerów. Windy ułatwią dostęp z wiaduktu drogowego nad torami na oba perony stacji.

Windy z klimatyzacją za milion złotych

"Nowe dźwigi wyposażone są w klimatyzację, ogrzewanie oraz system komunikatów głosowych dla niewidomych. Na urządzenia przeznaczono ponad milion złotych" - czytamy w komunikacie spółki.

Modernizacja na stołecznych stacjach PKPPKP

Od 2019 roku z nowych wind korzystać mogą też pasażerowie na linii obwodowej z Warszawy Zachodniej do Warszawy Gdańskiej. Poprawiły się też warunki na stacji Warszawa Wschodnia. "W ubiegłym roku uruchomiono tam platformy przyporęczowe. Docelowo w ramach modernizacji linii średnicowej, będą tam nowe windy i schody ruchome" - czytamy dalej.

- Dla podróżnych codziennie korzystających z usług kolei, w tym dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, duże znaczenie mają udogodnienia w postaci wind, czytelnych oznaczeń czy schodów ruchomych - powiedział, cytowany w komunikacie, Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Nowe tablice z nazwami stacji

Kolejarze poprawili też oznakowanie na stołecznych stacjach i przystankach. Na stacji Warszawa Powiśle, w Wesołej i w Woli Grzybowskiej zamontowane zostały nowe tablice z nazwami stacji oraz z numeracją peronów. W tym roku planowana jest wymiana tablic informacyjnych na kolejnych stacjach i przystankach. Na warszawskich peronach pojawią się też nowe ławki.

Modernizacja na stołecznych stacjach PKPPKP

Od kilku miesięcy na przystanku Warszawa Zoo są nowe wiaty. Umieszczono też ławki oraz nowe oznakowanie. Lepszą dostępność na peron zapewniły pochylnie. Wymienione będą też płyty, poprawiona ma być nawierzchnia peronu.

Podobne prace zaplanowano także na przystanku Janówek i Pomiechówek. Oba obiekty znajdują się na linii kolejowej pomiędzy Legionowem a Nasielskiem.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o podpisaniu umowy na nowe pociągi metra:

Podpisanie umowy na nowe pociągi metra

Trzaskowski: w warunkach przetargu cena nie grała najważniejszej roliTVN 24
wideo 2/3

Autor:katke/pm

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP