Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Bielany

W ciągu 30 minut na Bielanach spadło tyle deszczu, ile wynosi połowa normy dla czerwca

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
Ciemne chmury i burza nad WarszawąMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6
Burza z gradem nad Warszawą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w czwartek w ciągu 30 minut na Bielanach spadło 37,4 milimetra deszczu. "To jest połowa normy miesięcznej dla czerwca" - podkreślili synoptycy.

W czwartek rano nad stolicą przechodził front burzowy. W wielu dzielnicach padał ulewny deszcz i grzmiało. Jak poinformował na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze występują także na Mazowszu. "Towarzyszą im opady deszczu o szacowanym natężeniu 20-30 mm/h" - podał IMGW.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Instytut wskazał też, że na warszawskich Bielanach opady w ciągu 30 minut wyniosły 37,4 mm, z czego w ciągu 10 minut prawie 20 mm. "To jest połowa normy miesięcznej dla czerwca" - zaznaczyli.

Z kolei rzecznik prasowy mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował, że do godziny 10 mazowiecka straż odnotowała 117 zdarzeń. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Warszawie (62), powiecie legionowskim (10) oraz grodziskim (7).

Gwałtowna burza sprawiła, że studzienki nie nadążały z odprowadzeniem wody. Kolejny raz zalany był między innymi żoliborski odcinek Wisłostrady. Woda utrudnia także przejazd trasą S8.

Zalana WisłostradaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl