Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Bielany

Las Bielański. Urzędnicy zapraszają na spacer. To okazja do rozmowy o wycince drzew

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
kkow/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl/UM
Las Bielański

Warszawskie Lasy Miejskie zapraszają na spacer po Lesie Bielańskim, który ma odbyć się 31 lipca. Wydarzenie będzie dobrą okazją, żeby zapytać o tegoroczną wycinkę drzew, która oburzyła warszawiaków.

Lasy Miejskie zapraszają na spacer po warszawskim Lesie Bielańskim. Wydarzenie odbędzie się 31 lipca w godzinach 11:00 - 13:00 i ma być połączone z akcją sprzątania. Tematem przewodnim spotkania, które poprowadzi botanik Adam Kapler, będą obce gatunki obecne w naszych lasach. Po zakończeniu spaceru na każdego zapisanego uczestnika będą czekać upominki. Liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona. Zapisać się można na stronie internetowej Lasów Miejskich – Warszawa.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego "Razem dla Lasu Bielańskiego – Wspólnie Sprzątamy Las".

Spacer będzie też dobrą okazją, żeby zadać pytanie o tegoroczną wycinkę drzew, która oburzyła mieszkańców stolicy. Jak tłumaczyły w marcu Lasy Miejskie - jej celem była poprawa warunków wzrostu innych drzew, a wycinano właśnie drzewa obcych, inwazyjnych gatunków. Będzie więc okazja zapytać o szczegóły utrzymania ważnego dla Warszawy lasu.

Wycinka drzew w Lesie BielańskimMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kkow/r

Źródło: tvnwarszawa.pl/UM

Źródło zdjęcia głównego: UM