Strażak ranny podczas wycinania powalonego drzewa

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Strażak ranny podczas wycinania powalonego drzewa
Strażak ranny podczas wycinania powalonego drzewa
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plStrażak ranny podczas wycinania powalonego drzewa

Do zdarzenia doszło przy ulicy Szczerbca 12 na Białołęce. Podczas wycinania powalonego konaru fragment drzewa uderzył w głowę strażaka. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Informację o strażaku, który uległ wypadkowi podczas interwencji, przekazał reporter tvnwaraszawa.pl Mateusz Szmelter. - Do zdarzenia doszło przy ulicy Szczerbca 12. Strażacy interweniowali tam w związku z powalonym drzewem. W trakcie jego wycinania ranny został strażak. Na miejsce wezwano pogotowie - przekazał nasz reporter.

Informację potwierdziła stołeczna straż pożarna. - Do wypadku doszło podczas wycinania powalonego konaru. Fragment drzewa uderzył strażaka w głowę. Został zabrany do szpitala – poinformował Bartosz Pruski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Ponad 10 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem

W piątek rzecznik komendanta głównego PSP Krzysztof Batorski przekazał, że było prawie 10,3 tys. interwencji minionej doby w związku z silnym wiatrem. "Strażacy przeprowadzili 10 361 interwencji związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w województwach: dolnośląskim - 2201; wielkopolskim - 1920; kujawsko-pomorskim - 1193; zachodniopomorskim - 891; mazowieckim - 877, lubuskim - 808" - poinformował. Strażacy odnotowali cztery ofiary śmiertelne. 18 osób zostało rannych (w tym 7 ratowników PSP).

Obecnie w związku z silnym wiatrem IMGW utrzymuje alert przed silnym wiatrem dla zachodniej, centralnej i północnej części Polski, w tym dla stolicy. Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. 

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości