Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  "Wszyscy mamy seniorów w rodzinach, kiedyś też nimi będziemy". Rozbudują centrum opieki

  TVN Warszawa | Białołęka

  Autor:
  mp/b
  Źródło:
  PAP
  Szykuje się nowy pawilon w Centrum Opiekuńczo-Leczniczym

  Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze przy ulicy Mehoffera na Białołęce zyska nowy pawilon medyczny. W czwartek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podpisanie aktu erekcyjnego budowy.

  - Ponad jedna czwarta warszawiaków ma już 60 lat, my też kiedyś będziemy seniorami, wszyscy mamy też seniorów w rodzinach, dlatego wiemy, jak ważna jest opieka nad nimi - powiedział obecny na uroczystości prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że opieka nad seniorami to "absolutny priorytet" miasta.

  Jak zapowiedział ratusz, w nowym pawilonie będzie 85 dwuosobowych pokoi z łazienkami.

  Największa taka placówka na Mazowszu

  Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze (SCOL) zajmuje się udzielaniem całodobowych świadczeń zdrowotnych i opieką długoterminową, które obejmują pielęgnację i rehabilitację pacjentów, głównie seniorów, którzy nie wymagają hospitalizacji.

  Centrum prowadzi także edukację zdrowotną pacjentów i członków rodzin oraz przygotowuje te osoby do tak zwanej samoopieki i samopielęgnacji w warunkach domowych.

  Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze jest największą tego typu placówką na Mazowszu. Może przyjąć 730 pacjentów. Powstało w 2013 roku, a w jego wchodzą trzy placówki: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy imienia Sue Ryder przy Mehoffera, który zyska nowy pawilon, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Szubińskiej 4, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Olchy 8.

  Poprawa systemu opieki nad seniorami była jedną z obietnic wyborczych Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta stolicy:

  Trzaskowski: chcę rozszerzyć system teleopieki dla seniorów

  Trzaskowski o systemie teleopiekiTVN24
  wideo 2/4

  Źródło: PAP

  mp/b