Zatrzymany za znęcanie się nad partnerką. "Uderzał ją i szarpał, po chwili złapał za szyję i dusił"

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Komenda Rejonowa Policji IVPolicjanci zatrzymali mężczyznę, który miał znęcać się nad konkubiną

Bemowscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką. - Miał on wielokrotnie wszczynać awantury, podczas których popychał, kopał, uderzał pięścią i dusił kobietę - przekazała policja. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak przekazała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji IV Marta Sulowska, policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, podczas której mężczyzna miał pobić kobietę. - Na miejscu otrzymali informację, że agresor jest w mieszkaniu z nożem w ręku - zaznaczyła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Mężczyzna uderzał ją i szarpał, po chwili złapał za szyję i dusił"

- Funkcjonariusze, idąc, słyszeli krzyki dobiegające z mieszkania. Po wejściu zauważyli 21-latka trzymającego w ręku nóż. Stanowczo wydali mu polecenie, aby go odłożył. Po tym go zatrzymali - relacjonowała policjantka.

W mieszkaniu znajdowała się również jego roztrzęsiona 21-letnia partnerka. - Okazało się, że podczas awantury mężczyzna uderzał ją i szarpał, po chwili złapał za szyję i dusił. Taka sytuacja nie była wyjątkiem i trwała od roku - zauważyła policjantka.

Mężczyzna po zatrzymaniu został doprowadzony do policyjnej celi. - Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie - podała.

Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za znęcanie grozi kara do pięciu lat więzienia.

"Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym"

Policjantka przypominała, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. - Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy - podkreśliła.

Policja apeluje: Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj. Powiadom nawet anonimowo policję, straż miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. (22) 668-70-00 to specjalny numer dla ofiar przemocy w rodzinie 

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zarzucie dla nastolatka, który dźgnął nożem taksówkarza:

19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwaKRP II

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Rejonowa Policji IV

Pozostałe wiadomości