Przygotuj się na:

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

Pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów muszą nastawić się na wakacyjne zmiany w komunikacji. Zmieni się też rozkład jazdy metra.

  "Nie żyje jedna osoba, inna wyskoczyła z okna". Prokuratura zajmie się pożarem w bloku

  TVN Warszawa | Bemowo

  Aktualizacja:
  Autor:
  dg,kk/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  "Zdarzenie miało dramatyczny przebieg"TVN24
  wideo 2/2
  TVN24"Zdarzenie miało dramatyczny przebieg"

  W bloku na Jelonkach doszło do pożaru. Jak podała policja, jedna osoba nie żyje, a reporter tvnwarszawa.pl dodał, że dwie inne z poparzeniami trafiły do szpitala. Funkcjonariusze skierują do prokuratury wniosek o wszczęcie śledztwa, które wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

  Do pożaru doszło w mieszkaniu przy Drogomilskiej 25 w niedzielę przed godziną 16.

  Jak przekazał Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji, pożar okazał się tragiczny w skutkach. - Jeden mężczyzna wyskoczył z tego mieszkania z okna. Drugą osobę wynieśli strażacy. Trzecia zmarła w wyniku pożaru. Blok został ewakuowany - powiedział policjant.

  Z relacji reportera tvnwarszawa.pl Artura Węgrzynowicza wynika, że dwie osoby z licznymi poparzeniami trafiły do szpitala.

  Osiem zastępów na miejscu

  Jak doprecyzował Bartosz Maciąg z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, pożar wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze.

  - Po przyjeździe na miejsce strażaków pożar był już rozwinięty. W akcji gaśniczej uczestniczyło osiem zastępów straży. Pożar został już ugaszony. Ogień nie zajął sąsiednich mieszkań – informował Maciąg.

  Jak przekazał Artur Węgrzynowicz, mimo że pożar został ugaszony, strażacy nadal pracowali na miejscu. - Ewakuowani z bloku mieszkańcy nie mogą jeszcze wrócić do swoich mieszkań. Widać, że straty są duże. Mieszkanie na drugim piętrze jest całkowicie zniszczone, ucierpiała też elewacja - mówił reporter tvnwarszawa.pl.

  Wniosek o wszczęcie śledztwa

  Po zakończeniu akcji gaśniczej biegły z zakresu pożarnictwa przeprowadził oględziny. Jak poinformowała w poniedziałek Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji dla Bemowa i Woli, towarzyszyli mu prokurator i policyjny technik kryminalistyki. 

  - Materiały zebrane w tej sprawie zostaną skierowane do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola z wnioskiem o wszczęcie śledztwa, które wyjaśni wszystkie okoliczności, w jakich doszło do wczorajszego pożaru - zaznaczyła w poniedziałek Sulowska. 

  Policjantka dodała, że inspektor nadzoru budowlanego był na miejscu.

  Po zakończeniu akcji służb, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

  Autor:dg,kk/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl