TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Łódzki maraton dłuższy niż wszystkie

"Błąd ludzki" sprawił, że dla kilkunastu uczestników łódzkiego maratonu trasa biegu była znacznie dłuższa. - Biegłam o trzy kilometry za daleko - narzekała po biegu jedna z uczestniczek. Organizator bije się w pierś, przeprasza i... zmienia wyniki biegu.

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak znaleźć w sobie motywacje do ćwiczeń? Metod jest tyle, ile ludzi poszukujących owej motywacji. W "Studiu Active" o motywowaniu siebie i innych rozmawiały trenerka personalna Katarzyna Wolska i psycholog Katarzyna Selwant.

Ostatnia prosta przed Wings for Life

Liczy się i tempo biegu, i pokonany dystans, bo to meta goni zawodników. Do charytatywnego światowego biegu Wings for Live zostało już mniej niż dwa tygodnie. Jak się do niego przygotować? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Trening "w uzupełniających się stanach grawitacji i antygrawitacji"

Najpierw trzeba przezwyciężyć naturalną niechęć do wiszenia do góry nogami. Gdy to się uda, poczujemy radość, a na końcu odprężenie i wyciszenie. To wszystko zapewnia trening antygrawitacyjny, nowatorska metoda ćwiczeń w podwieszonych u sufitu hamakach, opracowana przez Christophera Harrisona.

Jaki rower wybrać? "Dwa koła" polecają

Za oknem coraz cieplej i słoneczniej, a myśl o staniu w korku, czy to w autobusie, tramwaju, czy we własnym samochodzie powoduje, że ciarki przechodzą Ci po plecach? Doskonałym zamiennikiem czterech kółek są dwa kółka, czyli rower. Ale jaki rower jest najlepszy dla Ciebie?

Jak dbać o rower? Radzą specjaliści

Rower, który zimowy okres spędził w garażu lub piwnicy, nie zawsze nadaje sie od razu do użytku. Niekiedy konieczna jest seria mniejszych lub większych napraw. Na co dzień używany wymaga nie tylko czyszczenia z kurzu czy błota, ale także nasmarowania, naoliwienia i napompowania.

Mistrzostwa Polski w maratonie już za nami

2 godziny 29 minut i 28 sekund. Tyle czasu potrzebowała Monika Stefanowicz na pokonanie trasy maratonu w Łodzi, dzięki czemu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Najszybszym mężczyzną był Kenijczyk Albert Kiplagat, który przybiegł na metę w czasie 2 godzin 11 minut i 49 sekund.

"Pośladki im większe, tym lepsze". Fitness zupełnie na poważnie

Fitness to nie tylko aerobik, a kulturystyka to nie tylko podnoszenie ciężarów. Właśnie rusza sezon zawodów sylwetkowych, w których sprawdzają się stali bywalcy siłowni. My podglądamy, jak idą przygotowania parze przyjaciół: Magdalenie Kutrowskiej i Michałowi Zadykowiczowi. Może pójdziecie w ich ślady?

Witamina D. Co o niej wiemy i jakie ma znaczenie?

Co wiemy o witaminie D, nazywanej - nie bez kozery - królową witamin? Niewiele, a szkoda, bo to ona właśnie poprawia jakość skóry, normuje gospodarkę hormonalną i znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Dr Maciej Potocki, gość "Studia Active", podkreśla, że to jedna z najważniejszych witamin, której odpowiednia suplementacja gwarantuje nam nie tylko znakomity wygląd, ale i doskonałe zdrowie.

"Każdy maraton jest zmierzeniem się ze swoimi słabościami"

W niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 9.00 dokładnie 6439 osób ruszyło "z kopyta" w 14. PKO Cracovia Maratonie. Start, podobnie jak i meta, zlokalizowany był na Rynku Głównym. - Każdy maraton jest zmierzeniem się ze swoimi słabościami - przyznają uczestnicy biegu. Niektórzy jednak "celowali" w zdobycie trofeum. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zajął Lwowianin Taras Salo.

Polak pobił rekord Guinnessa po tygodniu na bieżni

Polak pobił rekord w najdłuższym biegu na bieżni mechanicznej. Krzysztof Tumko do godziny 12.00 w niedzielę 19 kwietnia przebiegł 824,69 km. - Wszystko zaczęło się od akcji jednego z fitness klubów w Lesznie - wspominał w rozmowie z TVN Meteo Active.

"Teraz czuję się lepiej, niż wtedy, gdy miałem 25 lat"

- Zawsze wydawało mi się, że jestem człowiekiem wysportowanym - przyznał Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki. - Ale czuję się lepiej, niż gdy miałem 25 lat, a jestem facetem po 40-tce. Bieganie dało mi bardzo dużo, ustabilizowało moją głowę; człowiek jest spokojniejszy, pewniejszy siebie, ma więcej pomysłów na życie - wylicza.

Pole dance, czyli "bardzo, bardzo wymagająca dyscyplina"

- Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pole dance (taniec na rurze - przyp. red.) to tak naprawdę bardzo, bardzo, bardzo wymagająca dyscyplina sportowa - mówi Kasia Bigos, instruktorka tańca na rurze. Szybko stał się modny i otrząsnął się z etykietki tańca mającego na celu podniecenie klienta w klubie ze striptizem.

Pies Eto, mordercze ultramaratony i zakwasy

Eto bieganie ma we krwi i w... łapach. Poznajcie historię psiego ultramaratończyka - prawdziwego wymiatacza, który od kilku lat podbija biegowe ścieżki. Materiał magazynu "Rozmowy w biegu" TVN Meteo Active.