W Holandii żar leje się z nieba. Temperatura przekroczyła 30 stopni

Autor:
anw
Źródło:
PAP

Fala upałów nawiedziła Holandię. W sobotę termometry pokazywały w wielu miejscach ponad 30 stopni Celsjusza. W części prowincji uruchomiono specjalny protokół cieplny, a organizatorzy otwartych festiwali przygotowują zacienione miejsca oraz specjalne punkty nawadniania.

Zatłoczone plaże, zakorkowane drogi do nadmorskich kurortów, przepełnione ludźmi parki - tak wyglądała w sobotę Holandia. Jest to zasługa fali upałów, która nawiedziła ten kraj.

W wielu miejscach temperatura przekraczała w sobotę 30 stopni Celsjusza. Królewski Niderlandzki Instytut Meteorologiczny (KNMI) ostrzega, że może być jeszcze goręcej.

Temperatura maksymalna w Holandii w sobotę 10.06wetteronline.de

Fala upałów w Holandii

Z powodu upałów KNMI ogłosił wprowadzenie specjalnego protokołu cieplnego, który przewiduje między innymi priorytetową pomoc kierowcom unieruchomionych samochodów w przewiezieniu ich do zacienionego miejsca. Protokół obowiązuje od godziny 10 do 22 w prowincjach Gelderland, Utrecht, Holandia Północna i Południowa, Zelandia, Brabancja Północna i Limburgia. Jednocześnie w ten weekend dojazd do popularnych plaż ma zostać ułatwiony poprzez uruchomienie dodatkowych połączeń tramwajowych.

Portal NH Nieuws poinformował, iż obecnie kursuje więcej tramwajów między Haarlem a nadmorską miejscowością Zandvoort. Podobnie między centrum Hagi a Scheveningen oraz Rotterdamem i plażą w Hoek van Holland.

Autor:anw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości