Nauka

Nauka

Jest zwierzę dłuższe niż basen olimpijski. I bardzo, bardzo toksyczne

Uważany za najdłuższe zwierzę świata Lineus longissimus - po angielsku nazywany "robakiem sznurowadłem" - może osiągać nawet 55 metrów. Ale nie tylko to go wyróżnia. Jak właśnie odkryli naukowcy, produkuje on niezwykle silną neurotoksynę. Są plany, by wykorzystać ją jako środek owadobójczy w rolnictwie.

Komarom i kleszczom służy zmiana klimatu. Unia ostrzega Europejczyków

Ocieplenie klimatu ułatwia komarom i kleszczom mnożenie się, adaptowanie do różnych pór roku oraz rozprzestrzenianie. Dla mieszkańców wielu regionów - w tym Europejczyków - oznacza to, że choroby, których jeszcze niedawno obawiali się tylko w dalekiej podróży, mogą stać się realnym zagrożeniem w miejscu zamieszkania. Potwierdza to najnowszy unijny raport.

Gdy Europa zamarzała, na biegunach topniał lód

Podczas gdy w Europie szalała "Bestia ze Wschodu", na biegunie północnym topniał lód. Na niektórych obszarach Arktyki pod koniec lutego było nawet o 25 stopni Celsjusza cieplej niż zwykle o tej porze roku. Klimat ociepla się tam dwukrotnie szybciej

Nikt nie wierzy, że nie piją, walczą o swoje dobre imię. Czym jest zespół autobrowaru?

Zespół autobrowaru - to nazwa przypadłości, czyniącej z życia zaledwie kilku osób na świecie piekło. Fermentujące w jelitach węglowodany przyczyniają się do powstawania w organizmie alkoholu. Zmagający się ze schorzeniem są często uznawani za pijanych, wyrzucani z pracy, zarzuca im się prowadzenie pojazdu po alkoholu. O autobrowarze zrobiło się ostatnio głośno za sprawą przypuszczenia, że ten problem może dotyczyć Polaka.